Anasayfa » Baş Sayfa » Yaşam Kalitenizi Yükseltin

Yaşam Alanlarınızın Havasını Değiştirin
Evinizin, iş yerinizin ve sık takıldığınız yerlerin havasını sıkça değiştirmeye özen gösterin. Her zaman temiz havanın dolaşımına izin verin. Evinizi ve iş yerinizi sık sık havalandırın. Kötü koku ve basık havadan kurtulun. Kitap ve kıyafetlerinizi zaman zaman boşaltıp, havalandırın. Mobilyalarınızı silip, temizleyin ve halılarınızı silkeleyin. Banyo paspaslarınızı silkelemekle yetinmeyip, dışarı çıkarın ve asın. Balkondan bir saat veya daha fazla günlenmesine izin verin. 
Kişinin zihin ve beden sağlığı için temiz hava iyidir. Kasvet kişiye olumsuz enerji katar. Düşünme yetisini yok eder ve stres yaratır. Hareketsiz ortamlar, hava dolaşımının olmadığı mekanlar kişiye kasvet verir. Halılarınız dahi sabit uzun süre kalmış ise kasvete mahal verir. 

Sabah uyandığınızda mutlaka odanızı havalandırırn. Tuvalet ve banyo havalandırmalarını temiz tutun. İki ayda veya üç ayda bir de olsa buz dolabınızı boşaltıp, fişini çekin ve kapağını açarak temiz hava almasını sağlayın. İçerisini de iyice temizleyin. Hiç bir gıdayı ağzı açık vaziyette dolapta veya başka bir alanda saklamayın. Köpünüzü günlük değiştirin ve asla apartmanda, bahçe veya evde köp bırakmayın. 

Aşırı parfüm sıkmaktan, yatak odanızda parfüm veya kolonya kullanmaktan sakının ki, günümüzde bayanların neredeyse hepsi bu yanlışı yapmakta ve aşırı parfüm sıkmaktadır. Hem kendilerine, hem de çevrelerine zararlıdır. Sigara tüketmemeye özen gösterin ki, içiyorsanız da evde içmeyin. Balkon veya camda için. Evde sigara dumanına asla ama asla izin vermeyin. 
Kategori: Yaşam Kalitenizi Yükseltin | Yazan: jungnet (05.10.2017)
Okunma: 26 | Etiketler: temiz hava, odanızı değiştirin, hava değişimi | Değerlendirme: 2.0/1
Homepage Baukasten - uCoz