Anasayfa » Baş Sayfa » Yaşam Kalitenizi Yükseltin

Her Gün Kendiniz İçin Bir Şeyler Yapın
Kendiniz için yalnızca keyif aldığınız uğraş ve etkinlikler için kendinize vakit ayırmayı ihmal etmemelisiniz. İş, yoğunluk ve randevu derken zaman bir hayli daralmaktadır. Ancak her ne olursa olsun çok küçük bir zaman dilimi içerisinde dahi olsa kendinize vakit ayırmaya çalışın. Her gün güne merhaba dediğinizde hatalarınızı düşünüp, evvela kendinizi affedin ve bir daha bu hataya düşmemek üzere söz verin. Kırgın olduklarınızı affedip, onlarla barışın. Bu içsel bir eylem ama günlük yapabileceğiniz birçok faydalı etkinlik ve uğraş vardır. En çok zevk aldığınızı yapın. 

Egzersiz Yapın

Ağır ve uzun sürmeyen, birkaç hareketlik minik egzersizler yapın. Bu vücutta kireçlenme ve ağrıları giderir. Ruhunuzun da uyanmasına vesile olur. 

Takvim Yaprağı Okuyun

O günün takvimini koparıp, okuyun. Bu zihninizin kendine gelmesini ve ayrıca ek bilgi edinmenizi sağlayacaktır. 

Yolculuğun Tadını Çıkarın

Metro, Otobüs, uçak, tren ve metrobüs gibi ulaşım vasıtalarında kitap okuma alışkanlığı edinin. Tamamen kitaplara da gömülmeyin. Bir paragraf veya bölüm bittiğinde kafanızı kaldırıp etrafınıza bir bakın, camdan dışarıyı seyredin ve derin bir nefes alın. 

Farklılıklara Yönelin

Her gün veya arada bir yaptıklarınızın tersini yapın. Sağ elinizle dişlerinizi fırçalıyorsanız o gün sol elinizle fırçalamaya çalışın. Sağ elinizle yazı yazıyorken, bir iki kelimeyi sol elinizi kullanarak yazmaya çalışın. Bir gün dışarı telefonunuzu almadan çıkın. Zorluk ve farklılıkları yaşayın veya gün boyu telefonunuzu sessizde tutun. Hiç aramadıklarınızı arayıp, hal hatır sorun. Daha bunun gibi birçok farklılığa yönelebilirsiniz. 

Zoru Başarın

Her gün sağ elinizle dişlerinizi fırçalıyor ve aynaya bakıyorsanız, bugün farklı bir deneyimle zoru başarın. Sol elinizle dişlerinizi firçalamaya, sağ elinizle farklı bir iş yapmaya ve aynaya bakmak yerine uzakta bir kitabı okumaya çalışın. Her gün bu egzersiz ve çalışmaları değişik biçimlerde yapmanız beyin, ruh, vücut ve algılarınızı inanılmaz geliştirecektir. Enerjinizi tam kapasite kullanmanıza olanak verecektir. İlk başlarda çok zor olsa da zamanla başarabileceğinizi göreceksiniz. 
Kategori: Yaşam Kalitenizi Yükseltin | Yazan: jungnet (02.10.2017)
Okunma: 28 | Etiketler: kendinize vakit ayırın, zoru başarın, farklılıklara yönelin | Değerlendirme: 5.0/1
Homepage Baukasten - uCoz