Haber Anasayfası » 2017 » Nisan » 13 » Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan O Şiir Kitabını Toplattırıyor
09:56
Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan O Şiir Kitabını Toplattırıyor
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, kendisini "İnsan Üstü" gösteren, dozun artırıldığı şiir kitabını piyasadan toplatılmasını özellikle istedi.
Kendisine hitaben kaleme alınan "Erdoğanname" adlı şiir kitabının, inanç ve kültür değerlerimize aykırı olduğunu, uyuşmadığını birçok yerde dile getirerek kendisini "İnsan Üstü" gösterdiği gerekçesiyle ilgili kitabın toplatılmasını talep etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın yazdığı Erdoğan'ı aşırı öven şiir kitabı "Erdoğanname" için yayınevine ihtarname gönderildi. 

"Ölçüsüz Övgülere Hiçbir Şekilde Prim Vermemiştir."
Kitap için yayınevine yazılan ihtarname;

"Sayın Cumhurbaşkanımız, mensubu olmaktan büyük şeref duyduğumuz inancımızın bir gereği olarak deruhte ettiği makamların ötesinde bir kul ve insan olduğunu birçok kez değişik vesilelerle ifade etmiştir. Siyasi hayatı boyunca milletimizin yüksek takdirlerine mazhar olan Sayın Cumhurbaşkanımız, ölçüsüz övgülere hele hele inanç ve kültür değerlerimizle bağdaşmayan yakıştırmalara hiçbir şekilde prim vermemiştir. Bu tarz davranışların, Sayın Cumhurbaşkanımızı hoşnut etmek bir yana müteessir ettiği bir gerçektir."

"İnsan Üstü ve Kutsal bir varlık gibi gösterilmekte"

Türk hukuk düzeninin kişilik haklarına saldırıyı herhangi bir yöntemle sınırlandırmadığına işaret edilen ihtarnamede, bazen kişilik haklarına saldırının övgü ve takdir kılıfı altında da yapılabildiği belirtildi.

Söz konusu şiir kitabıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yer yer insan üstü ve kutsal bir varlık algısı oluşturulmaya çalışıldığı kaydedilen ihtarnamede, bu durumun da itikadi açıdan sorun teşkil ettiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişilik haklarına açık bir saldırı olduğu bildirildi. [1]

Netice olarak ise ilgili şiir kitabının yayından toparlanarak kaldırılması istendi. 

Konum: Türkiye - Ankara
Kaynak Haberler.com
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Ülke Habeleri | İnceleme: 142 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: erdoğan'a yazılan şiir kitabı, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan O Şiir, İnsan üstü şiir kitabı, Erdoğanname Şiir Kitabı | Değerlendirme: 0.0/0
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz