Haber Anasayfası » 2017 » Eylül » 18 » 23 Eylül 2017'de Kıyamet Kopacakmış
16:05
23 Eylül 2017'de Kıyamet Kopacakmış
İncil'de yer alan bir kehanete dayanarak gezegen ve yıldız hareketlerini inceleyen komplo teorisyenleri büyük bir iddia öne sürdüler. 23 Eylül 2017'de kıyametin kopacağını beyan ettiler. Zaten anlamış değiliz ki, bir takım kişiler sürekli kıyamet kopacak da kopacak naraları atıp duruyor. Nedeni bilinmez bu iddialar berdevam seyrederken, 2012'de de Maya kavminin takvimindeki bilgilere göre de kıyamet kopacaktı. 

Kutsal kitaplarda yalnızca kıyameti günahkar olanların göreceği bilgisinin olduğunu da söyleyenler bulunuyor. 
Vahiy 12 İşareti olarak da bilinen yeni bir teori kıyametin güneşle giyinmiş bir kadının ayakları altında ay, başında da 12 yıldızlı tacın görünmesi ile beraber kopacağını iddia ediyor.1

İncil'de yer alan teori genel anlamda çoğu Hristiyan camiasınca reddedilmektedir. Kıyametin alameti olarak İncil'de geçen iki fikri çoğunlukla Hristiyanlar benimsemektedir. 
  1. Selanikliler 4:16-17'ye göre cennet tanrının hayatta olanları bulutlara alınıp götürülecek günlere kadar açık kalacak.
  2. Petrus 3:10 ise ''Ama Rab'bin günü hırsız gibi gelecek. O gün gökler büyük bir gürültüyle ortadan kalkacak, maddesel öğeler yanarak yok olacak, yer ve yeryüzünde yapılmış olan her şey yanıp tükenecek'' diye buyurur.
Durum bundan ibaret gibi görünse de cenabı mevla nasip ederde 23 Eylül 2017'i görürsek ve kıyamet yine kopmaz ise ki, o vahim günü ancak ve ancak yüce yaratıcı Allah bilir, o günden sonra da yine kıyametin takvim belirleme hareketleri bitmeyecektir. Yine göreceğiz ki, yanılgılar her daim olduğu gibi devam ediyor olacak. 

Allah dilerse alametleri anlık gösterip, anlık kıyameti koparır. Dilerse gösterir, dilerse göstermez. Önemli olan kopması veya ne zaman kopacağı değildir. Mühim olan o çetin güne hazır olmamız ve tedbir almış olmamızdır. Allah o çetin günde cümlemizi korusun, bizlere merhamet etsin. (AMİN)

Konum:
Kaynak Milliyet.com
Kategori: Ülke Habeleri | İnceleme: 83 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: 23 Eylülde kıyamet kopacakmış, kıyamet, kıyamet ne zaman kopacak, kıyametin kopuşu | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz