Anasayfa » Hakkımda-SSS » Benim Hakkımda

1990 Erzurum doğumluyum. Dedeman Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinden mezun olup, Erzurum Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ağırlama ve Konaklama Hizmetleri bölümünü yarıda bırakıp, yine Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldum. 2013 - 2014 Yılları arasında Almanca Friedrich Schiller Jena Üniversitesinde DAF/Germanistik Eğitimimi tamamladım. Atatürk Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesinde 1 Yıl İngilizce Eğitimi Gördüm. 9'dan farklı Otel ve 5'ten farklı işletmede garsonluk, kaptanlık, proje yöneticiliği gibi görevlerde yer aldım. Almanca-İngilizce, Web Tasarım, Sosyal Medya ve Online Reklam Ajanslığı eğitim ve sertifikalarımla birlikte bu eğitimleri verdim. Tüm bu özlüğümü geliştirmeye yönelik çalışmalardan sonra birkaç kitap, roman, öykü, makale gibi eserler kaleme aldım. Birçok kişi ve kuruma yazı desteği ile gölge yazarlık yaptım. FCL Assist'te Metin yazarlığı yaptım. Almanca-İngilizce Öğretmenliği ile şuanda Almanca Eğitmen&Kalite Uzmanlığı ve Yazarlık yapmaktayım. 

Öz Geçmişim

1990 Erzurum doğumluyum. Çocukluğumun bir kısmı Yenişehir semtinde geçtiği süre zarfında, ilk öğretimin ilk iki yılını Necmettin Karaduman'da, bir yıl Turgut Özal'da ve diğer kısmını ise Yıldızkent İbn-i Sina ilk öğretim okulunda tamamladım. Liseyi Dedeman AOTM Lisesinde tamamladım. Bu döneme kadar 3 yıl medresede dini ilimlere dair eğitim aldım. Kur'an-ı Kerim, Arapça, Farsça ve Osmanlıca eğitimlerin yanı sıra 10 yaşımdan itibaren 6 yıl boyunca tecvit, ilahiyat, fıkıh gibi ilimler aldım. Lisede iken, Antalya, Muğla ve Kıbrıs gibi kentlerde staj yaptım. İlk olarak atıldığım Turizm hayatımın sonrasında Atatürk Üniversitesinde 2 yıl meslek yüksek okulu okudum. Ardından Aynı üniversite içerisinde 5 yıllık Alman dili ve edebiyatı bölümüne girdim. Lise hayatımla beraber İnternet teknolojileri alanında eğitimlere katıldım. HTML, PHP, Javascript, CSS, Python gibi dillere hakim oldum. Photoshop, After Effect gibi büyük programların yanı sıra bir çok programda uygulama ve çalışmalar yaptım. TBD'nin öncülüğünde verilen eğitimde ilk ona girmeyi başarıp İstanbul'da 1 aylık eğitim almaya hak kazandım. Ülke TV, kanal 24 ve A Ajans gibi kanallarda canlı yayına katıldım ve bir çok yerel gazetelere konu oldum.

Edebiyatçı olmam nedeniyle roman, hikaye, masal, makale vb... yazılar yazıyorum. Birçok Web site, tema, program yaptım. Yabancı dil öğrencisi olmam sebebiyle de çeviriler yapıyorum. Ayrıca Türk İşletim Sistemi olan Pardus'ta yaklaşık 2 yıl gönüllü olarak çalıştım. Çeviri, uygulama ve ilave katkılarda bulundum. Pardus viki'de çeviriler, konu anlatımları ve uygulama geliştirme gibi etkinliklere katıldım. Bölümümde kurmuş olduğum Germanistik Kulübünün genel başkanlığını yapıyorum ve bunun adına Bilişimde Farkındalık Eğitimi, Sosyal Medya Eğitimleri, Tiyatro, Şiir Dinletisi, Gezi vb... etkinlikler organize ettim. Yaptıklarımı şöyle sıralarsak; İlk defa ele alınan bir projeye imza attım. Türk servis usulü projesini yaptım. Döneminde nadiren rastlanan site tarzlarının da ötesinde bir İnternet sitesi hizmete koydum. Pardus için Wordpress ve Chrome temaları yaptım. Flastcash radyolarında çalışmalar yaptım. Roman, Öykü, Makale, Deneme, Tiyatro vs. eserleri kaleme aldım. Şuana dek öne çıkan çalışmalarım şunlardır;

 • ''Görünmeyen Bilinmez'' Roman.
 • ''Baştan Sona Web Site Hazırlama ve uCoz CMS'' Kitap.
 • ''Periler ve Efsaneler'' adlı uzun öykü.
 • ''Gezgin Türk İnternet Tarayıcısı''.
 • ''Kesişen Noktada Müh. Hüseyin Sümer'' Biyografi.
 • ''Arama Tarama Yanılgısı'' Tiyatrosu,
 • ''Tez Elden Mezuniyet'' Tiyatrosu, vb...

Bunlar alabildiğine sıralanırken yapmayı planladığım işler ise;

 1. Yapıtların dilinden özgün bir anlatımla kaleme alınacak olan ''Konuşan Yapıtlar'' adlı roman.
 2. Romantik ve Dram dolu bir Roman.
 3. Türk eserlerinin Almanca'ya uyarlanarak çevrilmesi. (Öncelikli olarak kısa öykü ve destanlar)
 4. Türkiye'de yeni bir Web mantığı oluşturmak ve Akademik bilgiye katkı sağlamak amacıyla ''Damla'' teknolojisini geliştirmek.
 5. Her öğrenciye, her mesleki birime ve her bireye özel bir Web sitesi projesi organize etmek.
 6. Tamamen hizmetin öncelikli olarak pazarlandığı e-ticaret sitesi.
 7. ''Karanlık Maceralar'' adlı öykümün animasyon filmi.
 8. Dizi (Seri) Tiyatrosu. Bir yılda bir tiyatro, her bölüm 15 günde bir)

Mevlüt Baki TAPAN

"Eğitmen Kalite Uzmanı & Edebiyatçı Yazar"
GSM: 0 507 066 96 65
E-posta: mevluttapan@gmail.com | mevluttapan@live.com 
Resmi Web: www.mevlutbakitapan.com
Resmi Blog: www.mevlutbakitapan.com/blog
Blogger: www.mevlutbakitapan.blogspot.com 
Wordpress: www.mevluttapan.wordpress.com 
Mesleki: Eğitmen, Kalite Uzmanı, Bağımsız Yazar, Almanca-İngilizce Öğretmeni...
İlgi Alanlarım: Turizm, Web Tasarım, Edebiyat, Sanat, Tarih, Dini Akımlar, E-ticaret, Pazarlama, Çağrı Merkezi...
Mevcut Kıdemlerim: Eğitmen Kalite Uzmanı, Bağımsız Yazar, Gencmevtoo Okyanusu CEO'su, uNet Türkçe Destek Danışmanı, Almanca-İngilizce Özel Ders Öğretmeni, Çağrı Merkezi Takım Lideri.
Hakim Olduğum Yabancı Diller: Almanca, İngilizce, Osmanlıca, Azerice...
 
- Kariyer.net Özgeçmişi | 

Kişisel Bilgiler

 • Medeni Durumu: Evli
 • Uyruk: Türkiye Cumhuriyeti
 • Askerlik Durumu: Yapıldı (03.06.2016)
 • TC Kimlik No: 34738417120
 • Doğum Tarihi: 01.01.1990
 • Doğum Yeri: Türkiye - Erzurum
 • Sürücü Belgesi: B (2011)
 • Sürücü Belgesi (2): B (2011)

Özet Bilgi

2016 Temmuz itibarıyla Digiturk Euro-Play projesinde Müşteri Temsilcisi olarak başladığım Sesta-Plus Telekom firmasında Ekim itibarıyla Kalite-Eğitmen Uzmanı ve Takım Lideri pozisyonunda terfi aldım. Euro ve Play Ürün-Hizmet Eğitimleri, Kalite ve Satış Eğitimleri verme, Euro, Play ve Backoffice-Backline birimlerinin Almanca, İngilizce ve Türkçe çağrılarını dinleyip değerlendirme, Euro-Play biriminin lokasyon Takım Liderliğini yapma, KK raporu oluşum ve sunma, MT-Kalite ve Ürün yönetim + Satış bazlı kısaltılmış eğitim verme gibi temel eğitimlere imza attım. Tatilbudur.com'da satış sonrası destek uzmanı olarak çalıştım. An itibarıyla İngilizce-Almanca eğitimler veriyorum.

Metin yazarlığı, Web Tasarım ve Programlama, Almanca-İngilizce Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi bütünleştirerek sürekli yenilikçi çalışma ilkesiyle yeni projelere imza atmaya kendimi yönelttim. Tüm eğitim, kalite ve takım liderliği işleyişlerimde yeniliğe, kalite ve daimiliğe önem vermekteyim. 
Ek Kısa Açıklama: Almanca-İngilizce Eğitimlere imza atıyor (jungnet)

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz