Anasayfa » Hakkımda-SSS » Bilgilendirme

2005: Hauskeeping - Kaya Select & Belek Hotel in Antalya
2005: Kellner - Palan Hotel in Erzurum
2006: Barboy - Adora Golf Resort Hotel in Antalya.
2007: Kellner - Dedeman Palandöken Hotel in Erzurum.
2008: Kellner - Dedeman Ski Lodge Hotel in Erzurum.
2008: Kellner - Justiniano Wish Grand Kemer in Antalya.
2009: Kellner - Müceldili Konagi in Erzurum.
2010: Kellner - Kaya Side Hotel in Antalya.
2012: Betreiber - Erzurum Konagi in Erzurum. 
2014: Arbeiter - Schauwerk in Ausgburg / Deutschland.

2010 - 2015: Deutsch als Fremdsprache / Germanistik in Erzurum Atatürk Universität. 
2013 - 2014: Deutsch als Fremdsprache in Jena / Deutschland.
2008 - 2010: Tourismus in Erzurum Atatürk Universität.
2004 - 2008: Service (F&B) in Erzurum Dedeman Anatolian Hotels und Tourismus Hochschule (Gymmnasium).
1999 - 2004: Ibn-i Sina Grundschule in Erzurum.
1998 - 1999: Turgut Özal Grundschule in Erzurum.
1997 - 1998: Necmeddin Karaduman Grundschule in Erzurum.

Private Ausbildung:
2011: Internet Unternehmertum und e-Commerce.
2011: Google Adwords Werbung Organisation Ausbildung in Atatürk Universität.
 
Ek Kısa Açıklama: Erzurum Atatürk Universität (jungnet)

Meine Hobbys sind Schreiben, erstellen und treiben. 
Ich schreibe gern Roman, Geschichte, Märchen, Artikel und Erinnerungen. Ich höre Elektro Musik, Ilahi, Türkisch kultur Musik, Musiki, Türkü und persische Musik. Ich erstelle gern auch Webseiten, PPT, Programme und Software usw. Ich fahre gern Ski und Schlittschuh. Ich mag mich nicht fotographieren, aber ich mag etwas fotographieren. 
Ek Kısa Açıklama: Schreiben, Treiben, Hören, Erstellen, (jungnet)

Ich bin Müslim (Hanefi - Sünni) und Türke. Ich bin 1.66 cm und 63 Kg. Ich habe schwarze Augen und Haare. 

Ich will ein guter Mensch sein, der für die Menschen arbeit, produziert, denkt usw. Ich will die Humanismus, Informationen, Gesundheit, Historie und Realität helfen. Stat Freiheit, Unabhängigkeit, Bequemlichkeit bevorzuge und begünstige ich Frieden, Ruhe, Sicherheit und Wohlstand zu benutzen. Wieso? Ich denke, dass Niemand Freiheit, der auf der Zeit und Ort ankommt. Ich will lernen und dann lehren. Das ist sehr wichtige Regeln für mich in diesem Leben.
Ek Kısa Açıklama: lernen und lehren (jungnet)

Mevlüt Baki Tapan

GSM: 0 507 066 96 65
E-posta: mevluttapan@gmail.com | mevluttapan@live.com
Web: www.mevlutbakitapan.com 
 
Alman Dili ve Edebiyatı Mezunu Eğitmen-Kalite Uzmanı & Bağımsız Yazar

İlgi Alanı: Yabancı Dil, Turizm, Web Tasarım, Programlama, Yazarlık(Roman, Hikaye, Makale...) Tarih, Dini Akımlar, E-ticaret...

Hakim Olduğum Yabancı Diller: Almanca, İngilizce, Azerice,

Öz Geçmişim:
             1990 Erzurum doğumluyum. Çocukluğumun bir kısmı Yenişehir semtinde geçtiği süre zarfında, ilk öğretimin ilk iki yılını Necmettin Karaduman'da, bir yıl Turgut Özal'da ve diğer kısmını ise Yıldızkent İbn-i Sina ilk öğretim okulunda tamamladım. Liseyi Dedeman AOTM Lisesinde tamamladım. Bu döneme kadar 3 yıl medresede dini ilimlere dair eğitim aldım. Kur'an-ı Kerim, Arapça, Farsça ve Osmanlıca eğitimlerin yanı sıra 10 yaşımdan itibaren 6 yıl boyunca tecvit, ilahiyat, fıkıh gibi ilimler aldım. Lisede iken, Antalya, Muğla ve Kıbrıs gibi kentlerde staj yaptım. İlk olarak atıldığım Turizm hayatımın sonrasında Atatürk Üniversitesinde 2 yıl meslek yüksek okulu okudum. Ardından Aynı üniversite içerisinde 5 yıllık Alman dili ve edebiyatı bölümüne girdim. Lise hayatımla beraber İnternet teknolojileri alanında eğitimlere katıldım. HTML, PHP, Javascript, CSS, Python gibi dillere hakim oldum. Photoshop, After Effect gibi büyük programların yanı sıra bir çok programda uygulama ve çalışmalar yaptım. TBD'nin öncülüğünde verilen eğitimde ilk ona girmeyi başarıp İstanbul'da 1 aylık eğitim almaya hak kazandım. Ülke TV, kanal 24 ve A Ajans gibi kanallarda canlı yayına katıldım ve bir çok yerel gazetelere konu oldum. 
             Edebiyatçı olmam nedeniyle roman, hikaye, masal, makale vb... yazılar yazıyorum. Birçok Web site, tema, program yaptım. Yabancı dil öğrencisi olmam sebebiyle de çeviriler yapıyorum. Ayrıca Türk İşletim Sistemi olan Pardus'ta yaklaşık 2 yıl gönüllü olarak çalıştım. Çeviriler, Uygulamalar ve katkılar yaptım. Pardus viki'de çeviriler, konu anlatımları ve uygulama geliştirme gibi etkinliklere katıldım. Bölümünde kurmuş olduğum Germanistik Club'ün genel başkanlığını yapmaktayım ve bunun adına Bilişimde Farkındalık Eğitimi, Sosyal Medya Eğitimleri, Tiyatro, Şiir Dinletisi, Gezi vb... etkinlikler organize ettim. Yaptıklarımı şöyle sıralarsak; İlk defa ele alınan bir projeye imza attım. Türk servis usulü projesini yaptım. Döneminde nadiren rastlanan site tarzlarının da ötesinde bir İnternet sitesi hizmete koydum. Pardus için Wordpress ve Chrome temaları yaptım. Flastcash radyolarında çalışmalar yaptım. Roman, Öykü, Makale, Deneme, Tiyatro vs. eserleri kaleme aldım. Şuana dek öne çıkan çalışmalarım şunlardır;
''Görünmeyen Bilinmez'' Roman.
''Baştan Sona Web Site Hazırlama ve uCoz CMS'' Kitap.
''Periler ve Efsaneler'' adlı uzun öykü. 
''Gezgin Türk İnternet Tarayıcısı''.
''Kesişen Noktada Müh. Hüseyin Sümer'' Biyografi.
''Arama Tarama Yanılgısı'' & ''Tez Elden Mezuniyet'' Tiyatrosu, vb...

Hobilerim: Birden fazla alana ilgi duymaktayım ama öncelikli olarak Web sitesi geliştirmek ve bir şeyler karalamak önceliklerim arasındadır. Bu bağlamda; Roman, Hikaye, Masal, Makale, Deneme, Blog, Günlük vs. yazmak, çeviriler yapmak, tema yapmak, kayak yapmak, film izlemek ve tiyatroya gitmek en sevdiğim hobilerim arasındadır. Kitap okumayı hobi olarak görmediğimden onu yazmıyorum, çünkü kitap okumak hobi değil insanın gelişimi ve beni adem oluşu için bir zorunluluktur.
Müzik Tarzım: Hardstyle Elektro Tekno Haus Müzik, Musiki, Taksim, Türkü, Boşnakça, Farsça ve Arnavutça Müzikler...
Film Tarzım: Fantastik, Bilim kurgu, Tarih, Animasyon, Macera...
Kitap Tarzım: Fantastik, Gerilim, Korku, Tarih, Mitoloji, Dini...

Gayem
Yaptıklarım, destek olduklarım hakkında görüşlerimi pek belirtmediğim için kimi zaman amacımın,  ne olduğu hakkında sorularla karşılaşıyorum. Bu sayfada gayem hakkında bilgilendirici satırları dile getireceğim.

Öncelikle asıl amacımın başarı için kazanmak olduğu iyi bilinmelidir. Bunun ötesinde belirtiğim gayeler, teferruattan ibarettir.

Kişisel Gayem;
Kişisel olarak tek gayem, insanlığa faydalı olmak, gelişime, üretime, büyümeye ve yücelmeye dair yol göstericilerden olmaktır. Özgürlük, bağımsızlık, rahatlık gibi terimleri kullanmaktansa barış, huzur, güven ve refah terimlerini kullanmayı tercih ediyorum. Neden mi? Bana göre zaman ve mekana bağımlı olan hiç bir varlık özgür değildir. Özgürlüğü bulunmayanın bağımsızlık ve rahatlık gibi hayali görüşlere kapılması da olanaksız ve yersizdir. Barışı, huzuru ve refahı sağlamayı gaye edindiğim gibi bunun için de savaşımı vermekteyim.

İnternet Üzerindeki Gayem; 
Genel olarak yaptığım bir çok eylemi İnternetle bağdaştırmakta ve birçoğunu bununla geliştirmekteyim. Küreselleşen dünyada, hızlı ve akıcı bir bilgi yuvasının kurulabilme olanağına, İnternet sahiptir. Bu yüzden bu teknolojiyi kullanıyorum. TV, Radyo gibi teknolojilerin farklı ameller peşinde koşanlar tarafından istila edildiğini düşündüğüm için, genellikle İnternet ve kitaplar üzerinden savaşımı devam ettiriyorum.
İnternet'te asıl amacım, bilgiyi sınırsız, ücretsiz,  doğru ve kısıtlamasız kullanılabilir bir hale getirmektir. İnternet'i daima ücretsiz ve sınırsız halde bir platform kılmak adına savaşımı başlattım. Gayem şudur ki, insan oğlunun arzu, istek ve amellerine iradelerine saygı duyulabilecek bir ortam oluşturmaktır. Dileyen, dilediğini yazmalı, çizmeli ve paylaşmalıdır. Ameline, aynı amelde kimin ulaşabileceği bir ortam, daima barışın ve huzurun sağlanabileceği bir ortamdır. Yaptığım siteler, blog ve ağlar sayesinde ihtiyaçlara kendi üslubumda karşılık vermeyi amaçlıyorum. İnternet'i kullanmamın tek gayesi paylaşmak ve paylaşıma destek olmaktır.

Bu Blog Üzerindeki Gayem;
Genel olarak şahsi makale ve yazılarımı paylaştığım kendi blogum'da ise önemli bir gaye peşindeyim. Tanıyanların da bildiği üzere, edebiyata duyduğum ilgi sayesinde bir kaç deneme kaleme almaktayım. Bunları, eğlenceli ve bilgilendirici türde eser haline getirmek ve okurların hizmetine sunmaktır. Hikaye, masal ve makalelerle süslediğim blogum'da özel görüş ve amellere izin vermemekteyim.
Blog'um içerisinde tamamen kendi kalemimden Hikayelere, masallara, öykü, şiir, deneme ve özel makalelere yer vermekteyim. Ayrıca yaptıklarımın Türkçe açıklama ve tanıtımlarını da bu blogum'da kaleme alıyorum.

En Büyük Sitemin Üzerindeki Gayem;
Malumdur ki en büyük yaptığım site; Gencmevtoo.ucoz.net'tir. Bu sitedeki amacım bütün istek ve arzularımın başarıya ulaşması için kazanmama olanak sağlaması amacıyladır. Gencmevtoo, kazanmam için bir güç ve araçtır. İnsanların başarmalarına olanak sağladığım Gencmevtoo'nun işlevlerinin yanı sıra tıkandığım yerde devreye girmesiyle başarmam daha olası bir hal almaktadır. Çünkü Gencmevtoo 2007 yılından beri sürekli büyüyen ve gelişen bir ağ olmayı başardı. İnternet ve uygulama birimleri üzerinde gerçek anlamda bir güç ve yer edinmeme sebep oldu. Varlığımın en büyük göstergesi haline gelen Gencmevoo'daki gayemin başında imkanı olmayanlara imkan, yeri olmayanlara yer, özgür olmayanlara da özgürlük sunmaktır. 

Eğitim Hayatımdaki Gayem;
Okuduğum bölümleri seçmemdeki en büyük etken başarıya ulaşabilmek içindir. Kazanmak için edindiğim eğitimler sayesinde iş ve kişisel hayatta başaranlar arasında olmayı daima arzulamaktayım. Güçlü ve etkin bir konumda olmayı arzuladığım gibi daima hayalini kurduğum ebedileşme projelerimi de eğitimlerim sayesinde güçlendirmekteyim. Şöhretten daima uzak kalmayı planladım ve hala planlamaktayım. Dünya üzerinden göçümün sonrasında ebedileşip,  adımı tarihe yazacak eylem, iş ve icraatlar yapmaya özen gösteriyorum.

Hayattaki Gayem;
Hayatımdaki gayem ise başarmak ve kazanmak üzerinedir. Bana göre kazanmak, arzu ve isteklerime ulaşmak iken, başarı ise Salih, faydalı işler yapan ve iyi ahlak sahibi bir kişiliğe sahip olmaktır. Yaptıklarımla bilinmeyi, fakat kişiliğimle tanınmayı hedefliyorum..

Siyasi Gayem;
Bilinmelidir ki siyaset insanlığın daimi hayatında olanlar arasındadır. Lakin sürekli değişen ve dikkat edildiğinde gayesiz ve gereksizler arasında yer alır. Ben de bunun farkına vardığımı düşünüyorum. Siyasi bir görüşüm yok demekte kaçtığımı, korktuğumu gösterir, bunu da iyi biliyorum. Gizli veya saklı fikirlerle yaşamaktansa, tarihte özgün fikirlerimle anılmayı tercih ediyorum. Bu yüzden siyasi görüşümü de kısaca olsa belirteceğim. Bana göre siyaset, barışı ve huzuru muhafaza etmek olmalıdır. Bu yüzden bunu gaye edindim ve kendi görüşlerimi derledim. Halk içerisinde payidar olan görüşleri ele alırsak benim görüşüm; Muhafazakar, Milliyetçi ve birazda özgü hal üzerine olacaktır. Görüşlerim bu şekilde olduğundan gayem ise açıktır. Barışı, huzuru ve intizamı sağlamak adına amaç edindim ben siyaseti. Ötesinde anarşi ve bozgunculuğa daima karşı oldum ve olmaya da devam edeceğim.

Gaye, amaç, hedef ve ideallerim üzerine uzun uzun makaleler, sözcükler kaleme alacağım. Fakat İnternet üzerinden, bloglarım'da yahut diğer ağlarda değil, yılların eskitemediği kitaplara aksedeceğim lafızlarımı.
 
Hayat Hikayem
Aslında bencil ve ukala  bir karaktere sahip değilim. Fakat hayatımın hikayesini kısaca dile getirmek istiyorum.

Hayat hikayemi ilerleyen yaşlarımda nasip olursa bir kitap halinde romanlaştırılmış olarak kaleme alacağım. Bu bölümde ise kısaca değinmek istiyorum.

Öncelikle 1989 yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum Yenişehir ve Yıldızkent semtlerinde geçti. İş hayatına ilk kez 9 yaşındayken inşaatlarda atıldım. Boyacılık ve satıcılığa ise yine bu dönemlerimde başladım. Annemin ördüğü dantel, lif gibi örgü işlerini kapı kapı dolaşıp satmak için çabalıyordum. Sonrasında ise Sanayide bir Dodge servisinde çıraklığa başlayıp, bir süre devam ettirdim. Lise hayatına Dedeman Turizm lisesinde başladım. Bu liseyle beraber, Turizm, otelcilik ve yabancı dil üzerine çalışmalarım ve iş hayatım boy göstermeye başladı. Hayatımın yeniden şekillendiği bu dönemde, ayrıca İnternet ve Web site işleriyle de yakından ilgilenmeye başladım. 2010 yılında İnternet, turizm ve yabancı dil üzerine ilk başarılarıma ulaşmaya başladım. Atatürk üniversitesinde 2 yıl turizm okuduktan sonra, Alman dili ve edebiyatı bölümüne geçiş yaptım. Şuan da bu makaleyi kaleme alırken  ise yabancı dil ve İnternet üzerine çalışmalar yapıyorum. 
Alman dili ve edebiyatı bölümüyle beraber yazma eğilimim de hız kazandı. Öyküler, makale ve denemeler, romanlar, tiyatro eserleri vs. kaleme almaktayım. Türkçe-Almanca çeviriler yapmakta ve Almanca eğitimler veriyorum. 

Vorschul: Als ich 5 Jahre alt war, ging ich in die Moschee, um Koran, Religion un arabische Buchstaben zu lernen. Ich bin zwei Jahre jeder Sommer (5 Monate) da gegangen. Normalerweise sollte ich in die Kinderschule gehen, als ich 6 Jahre alt war. Aber ich bin nicht gegangen, weil die Kinderschule vor Jahren kostenpflichtig und teuer war. In der Moschee habe ich Koran zu lesen, Anbeten, Respekt gegen meine Eltern und wichtige Informationen über Gott gelernt. 

Mittelschule: Als ich 7 Jahre alt war, bin ich in die Mittelschule (wie Grundschule) gegangen. In meiner Mittelschulzeit habe ich drei mal die Schule gewechselt. Zwei Jahre bin ich in die meine erste Mittelschule "Kazim Karabekir" gegangen. Zweite Jahre bin ich in zweite Mittelschule "Turgut Özal" gegangen. Dann bin ich in vierten Mittelschule bis ende geblieben. In Mittelschule habe ich viele Unterricht und Informationen genommen. Trotzdem konnte ich nur Musik, Historie, Religion, Bildung, Art und natürlich Lesen und Schreiben gelernt. Während ich in die Mittelschule ging, arbeitete ich immer auch. Ich habe nochmal mit meinem Vater im Bau, manchmal im Makaniker, manchmal im Bus gearbeitet. Ich versuchte oft etwas wie Papier, Schokolade, Sache, Brot zu verkaufen. Meine Mittelschule hat 8 Jahre gedauert. Dann bin ich aufs Gymnasium gegangen.

Gymnasium: Nach der Mittelschule gab es eine Prüfung. Es gab 5 Gymnasium Variant. Die Erste und Beste war Wissenschaft Gymnasium, Zweite war Anatolien Super Gymnasium, Dritte war Militär und Polizei, Vierte war Anatolien Beruf Gymnasium und letzte war normal Gymnasium. Nach der Prüfung habe ich gute Note bekommen. Es war genug für Anatolien Super Gymnasium. Trotzdem bin ich da nicht gegangen. Denn in dieser Zeit gab es andere System. Zuerst sollten wir die Gymnasium Name wählen, dann sollten wir die Prüfung machen. Ich dachte, dass ich Anatolien nicht gewinnen kann. Deswegen habe ich dieses Gymnasium nicht geschrieben. Ich habe Beruf Gymnasium geschrieben. Deshalb bin ich aufs Beruf Gymnasium gegangen. Das war Erzurum Dedeman Anatolien Tourismus und Gastfreundschaft Beruf Gymnasium. Ich habe hier 4 Jahre gelernt. Ich konnte in den Hotels auch arbeiten. Während ich arbeitete, studierte ich auch. In diesem Gymnasium habe ich Englisch, Russisch, Beruf und Gastronomie lernt. Durch diesem Gymnasium, konnte ich nach Antalya, Zypern besuchen und ich begann viel Geld zu verdienen, als ich Jung war. Während ich im Gymnasium war, bin ich auch ins "Dershane" (wie Klassenzimmer) für 2 Jahre und in die öffentlichen Einrichtung für 1 Jahr gegangen. Ich bin auch ein Sommer in die Medresen gegangen, um Arabisch, Persisch, Osmanisch und islamische Wissenschaft zu lernen. Danach gab es eine Prüfung für die Universität. Aber ich hatte ein Privileg, um in die Fachhochschule ohne Prüfung direkt zu gehen. Ich habe das benutzt und bin in die Fachhochschule gegangen. 

Fachhochschule: Im 2008 bin ich Erzurum Atatürk Universität Fachhochschule gegangen. Mein Branch war Tourismus. Ich habe ein Jahr noch an der Universität Englisch studiert. Dann begann ich in der Fachhochschule zu studieren. Obwohl es zwei Jahre war, habe ich nur ein Jahr studiert. Dann habe ich das verlassen. Ich habe zur Universität Prüfungen als Englisch teilgenommen und deutsche Literatur und Geschichte gewählt. Dann bin ich in die Fakultät besucht. 

Fakultät: Ich habe ein Jahr in die deutsche Vorbereitungsklasse besucht, dann begann ich Literatur und Geschichte zu studieren. Nachdem ich zwei Jahre deutsch studiert  habe, bin ich nach Deutschland über Erasmus Programm gegangen. Nach der Universität, denke ich Master zu machen. Aber erste soll ich in die Militär mitmachen. Während ich in der Universität studiert habe, habe ich alle Bildung außer deutsch verlassen. In der Universität habe ich auch Webseite designen außer Deutsch gelernt und jetzt gehe ich weiter zu studieren. 

Obwohl ich in jeder Schulzeit gute oder schlechte Situation lebte, war meine Gymnasiumzeit wirklich unvergesslich für mich. In der Mittelschule war ich ein Kind und habe ich sehr schlechte Situation gelebt.  Ich hatte viel Problem mit den Lehrern, Schülern, Geld, System und auch Sprache. Aber Gymnasium war besser. Ich hatte nicht viele Probleme und was ich wollte, konnte ich es machen. In der Mittelschule gab es immer blutige Kämpfe vor der Schule und in der Schule gab es immer Polizei. Viele Schüler haben geraucht. Die Lehrer waren sehr schlecht. Sie haben immer uns geschlagen. In meiner Stadt sprach man ein Dialekt. Die Schüler sprachen Dialekt in der Schule. Die Schüler konnten nicht gut Standart hoch Türkisch sprechen, verstehen und schreiben. Als wir  mit den Lehrern und Polizei nicht sprechen konnten, haben Sie uns geschlagen. Wenn die Lehrer uns geschlagen haben, darfen wir das zu unserer Eltern nicht  sagen, weil sie uns gar nicht hörten und sie sagten, dass die Lehrer immer recht haben. Aber es gab einige Schüler, die Lehrer schlagen konnten.

Jede Leute haben immer einander geschlagen. Die Kurden, Türken, Armenien oder Anderen schlagten einander. Flamme und Schiiten schlagten mit den Sünni. Nationalist Gruppen schlagten mir den Anderen. Man hat in der Regel für Geld, Frauen, Stolz und Erfolgt geschlagen. Mein Vater hatte nicht Geld. Ich konnte nicht zu meiner Eltern sagen, dass ich ein Buch brauchte. Als ich sagte, hörten sie  mich nicht. Ich versuchte die Bücher mit meinen Freunden zu benutzen. Aber sie wollten immer etwas für das von mir. Ich musste das machen. Deswegen will ich mich nicht diese Schulzeit an erinnern.

Diese schlechte Situationen und schlechtes Leben ging weiter in den vielen Gymnasium auch außer Anatolien und Wissenschaft Gymnasium. Ich bin aufs Anatolien Gymnasium gegangen. Deshalb war mein Leben ein bisschen besser. Meine Stadt ist im Osten von der Türkei. Das war in der Vergangenheit gefährlich. Aber jetzt gibt es kein Problem und es ist eine gute normale Stadt wie Ankara, Istanbul, Izmir, Adana und Bursa... 

Im Gymnasium hatte ich nicht viele Probleme mit dem Geld, da ich gut Geld verdienen konnte. Ich habe viel Projekt gemacht. Ich habe auch sehr gute Freunde, die ich nun auch spreche. Ich begann gut Türkisch zu sprechen. Ich war sehr gut im Englisch und  Beruf Unterricht. Obwohl ich alles besser sage, hatte ich hier auch einige Probleme manchmal mit den Freunden, manchmal mit den Polizein, manchmal mit den Lehrern. Trotzdem vermisse ich diese Schulzeit. Ich habe sehr viele schöne Erinnerungen im Gymnasium. An der Universität habe ich normal Leben. Alle Leute denken nur an sich selber und Geld. Deswegen kann ich nicht alles hier machen, was ich will. 
Das ist mein Schulleben. Ich habe auch wie andere Türken viel Informationen genommen. Trotzdem habe ich keine Arbeit und bin ich nicht sehr erfolgreich. Vielen dank, damit sie uns diese Gelegenheit gegeben haben, da wir unsere Schulzeit und Bildungssystem erklärt. 

Ich denke auch wie alle zu heiraten und habe einige Meinung für meine idealische Frau.
Zuerst soll ich sie sehr gut kennen lernen.
 1. Sie soll ungefähr 21 - 25 Jahre alt sein, mögen zu lesen und schreiben.
 2. Sie soll min. zwei fremde Sprache gut sprechen und verstehen können, besonders Englisch und Deutsch.
 3. Sie soll auch gute Muslim sein, alle ritual des Islam und islamische Wissenschaft wissen.
 4. Sie soll sich wie eine Muslime bekleiden. Sie soll auch die Universität beenden.
 5. Sie soll wie türkische Traditional und Regeln leben. Wenn sie will, kann sie auch arbeiten.
 6. Sie soll nicht viel sprechen mögen.
 7. Sie soll schwarze Haare und Augen haben.
 8. Sie soll nicht größer als ich sein.
 9. Statt dem Fernseher soll sie die Bücher, Theater oder Kino erwählen.
 10. Während sie mit den anderen spricht, soll sie sehr achten und soll sie nicht mit ihnen sprechen, wie sie mit mir spricht.
 11. Sie soll das Handy benutzen, jedoch soll sie für das Handy nicht leben.
 12. Ich muss sie glauben können. Das ist sehr wichtig. Ich soll alle über sie deutlich wissen.
 13. Wenn wir diskutieren, können wir uns hören und verstehen. 
 14. Außer uns sollen wir die anderen gar nicht hören. 
 15. Sie soll für uns und unser Haus, unsere Familie arbeiten und leben.

Das ist alles.
Ek Kısa Açıklama: Ich muss sie glauben können. (jungnet)

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz