Anasayfa » Yardım

İş-Eğitim ve hayat tecrübelerimi en iyi şekilde ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak, kişi ve kurumlara ışık tutmak temel unsurlarıyla yeni bir şeyler yapmak ve geleceğe dair büyük projelere ilk tomurcukları atmak için uğraşıyorum. Alan ve birime göre temel gayelerim değişiyor olmasına rağmen asli amacım, farkındalık oluşturmak ve yaratıcı fikirlerle yaşam kalitesini artırmanın yollarını kurmak ve bu uğurda geleceğe büyük fırsatlar, devasa eserler bırakmaktır. 

Fikir ve bilgilerimle oluşturulan bir eser, bir çalışma benim adımı anmasa da, bana herhangi bir kar veya atıf sunmasa da benim için büyük önem arz etmektedir. Zaten bu doğrultuda birçok güzel ve anlamlı esere, büyük e-ticaret ve blog sitelerine gölge yazarlık yapmıyorum. Gölge yazarlık, çaba ve muhteşemliği başkasına atfetmek değil midir aslında? 

Eğitmenlik Amacım

Öğrettiğim bilgilerle ezberi değil, üretmeyi ve yaratıcılığı neticelendirmeyi amaç ediniyorum. Almanca öğrenen bir öğrenci, kelimeleri ezberleyip bir diyaloğu zihninde canlandırmakla yetinmemeli. Almanca bir cümleyi yazabilmeli, kurgulayıp konuşabilmelidir. Seviye bazlı zaman diliminin sonunda öğrenci Almanca bir eseri, bir durumu tamamlamış olmalıdır. Örneklemek gerekirse, A1 Seviyesi dil öğretiminin sonunda öğrenciler, birçok deneme, makale yazmış ve kendine ait bir öykü kaleme almış olmalıdır. Mevzu yazımdan ibaret olmayıp, özgün bir şeyler ortaya koyulmasıdır. Bu, sesli bir Almanca kitap oluşturmak, bir video çekmek, Almanca-İngilizce bir tiyatro çevirmek dahi olabilir. 

Gölge Yazarlık Amacım

Kalite ve özveriyle birlikte ciddi fedakarlık gerektiren bu iş, yazarların birçoğu tarafından benimsenemeyen ama büyük zahmet ve uğraş isteyen yazarlık türüdür. Benim bu işi yapmamdaki en önemli neden amacıma uygun olmasıdır. Bencillikten öte fayda arz etmesi, tercihlerimin başındadır. Gölge yazar olarak kişi veya kurumlara yardımcı oluyorum. Fikirlerini tam ifade edemeyen bir kişinin kitap yazmasına, kitap sahibi olmasına yardımcı olmak, paha biçilemez bir duygudur. Ben de bu hususta kişilere yardımcı olmak, yetilerimle kişinin fikirlerini kurgusal bir olgu bütünlüğünde esere dönüştürmeyi amaç ediniyorum. Önemli olan bir eserde benim adımın geçiyor olması değil benim için. Önemli olan ihtiyaç sahiplerine bir eser veriyor olmak ve bu eserde en önemli katkılarda bulunmuş olmamdır. A firması bünyesinde Z isimli kişisinin adına bir girişimcilik kitabını yazmak, girişimcilikle ilgili blog oluşturarak onun adına makaleler kaleme almak girişimcilik için atılabilecek en önemli katkılardandır. Ben de bu uğurda bilgiyi paylamak amacıyla bu işi yapıyorum. 

Kalite Uzmanlığı Amacım

Görevim ve uğraşlarım gereği e-ticaret, satış&pazarlama, müşteri temsilciliği, yazarlık ve dil eğitmenliği gibi alanlarda unsur nitelendiren ve özellikle çaba sarf ettiğim kalite uzmanlığı için temel amacım yaşam kalitesinin yükseltilmesidir. Bunun için her daim her türlü çabayı göstermekten asla kaçınmayacağım. Çağrı merkezinde çalışan bir müşteri temsilcisinin daha nitelikli olmasını, daha kaliteli telefon görüşmeleri sağlamasını sağlamakla birlikte kendi hayatında da yaşam kalitesini artırmayı amaç ediniyorum. E-ticaret sitelerinde gerek içerik, tasarım ve ürün, gerek mantık ve satış-pazarlama aşaması ve gerekse bu süreçte aktif rol alan personelin amaç, tutum ve iş anlayışını kaliteli bir hale dönüştürmeyi gaye ediniyorum. 

Bunların haricindeki temel amacım bilgi ve deneyimleri paylaşarak yeniliklerin ve farkındalığın oluşmasına ek katkı sağlamaktır. Bu hususta gerekse birçok zaman ücretsiz ve karşılıksız fedakarlık göstermekteyim. 
 

Eğitmen&Kalite Uzmanı-TL Yazar
Sesta-Plustelekom & Digiturk Medya Yayıncılık bünyesinde Eğitmen&Kalite Uzmanı ve Takım Lideri Destek olarak görev yapmaktayım. 
Almanca-Türkçe Çağrı dinleyip değerlendiriyor, Chat ve Mail incelemesi, kontrol ve değerlendirmesi yapıyorum. Takım üyelerine haftalık ve özel duruma göre geri bildirim sağlıyor, aylık eğitimler düzenliyorum. Günlük, Haftalık ve Aylık Kalite Raporlaması yapıyor, eğitim materyal ve dokümanları oluşturuyorum. Duyuru, kampanya tanıtımı ve mail iletimleri sağlıyorum. 
Oryantasyon ekipleri için eğitim vermenin yanı sıra kaynak doküman ve kitaplar oluşturup, ek eğitimler tertip ediyorum. Aylık kalite, ürün, kampanya vb. alanlarla sınavlar yapıyor, tertip ediyorum. Ürün tanıtım ve düzenleme, akış kontrol etme ve tanıtım sağlama gibi ilave işler yapıyorum.

Bunun haricinde e-ticaret, metin yazarlığı, kitap yazımı, gölge yazarlık, online reklam ajanslığı, web tasarım uzmanlığı vb. ek işler ve danışmanlık yapıyorum. Almanca-İngilizce kalite, müşteri temsilcisi eğitiminin yanı sıra özel olarak Almanca-İngilizce ders ve konu anlatımlı eğitimler veriyorum. 
Ek Kısa Açıklama: Eğitmen&Kalite Uzmanı - TL Yazar (jungnet)

 • İlk defa Türk Servis Usulünü projelendirip sundum. 2008
 • İlk defa yapıtların konuştuğu, yapıtların dilinden metafizik temelli romanı yazdım. 
 • İlk defa Almanca yapıt-kalıp/kavram sözlüğünü yaptım.
 • İlk post-modern akıma karşılık veren akademik temellere dayanan "Damlahatname" adlı edebi türü geliştirdim.
 • "Gezgin Türk Tarayıcı" adlı ilk Türk tarayıcısını geliştirdim.
 • "Garama" adlı ilk sosyal panelli arama motorunu geliştirdim.
 • "Revonews" adlı ilk doğudan İngilizce haber sitesini geliştirdim. 
 • "E-ticaret, Blog ve Mekan" bazlı ilk siteyi geliştirdim.
 • İlk defa Türk - Alman eserlerinden bir bütün oluşturarak "Arama Tarama Yanılgısı" adlı tiyatro oyununu Üniversitede yazdım. 
 • Üniversitenin Alman Dili Edebiyatı Bölümünde kulüp canlandırmasıyla ilk defa "Bilişimde Farkındalık" eğitimini organize ettim. 
 Ayrıca;
 1. uNet/uCoz adlı CMS sistemi hakkında baştan sona web site hazırlamaya ilişkin ilk Türkçe kaynak kitabını yazdım. 

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Ümraniye/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. E-ticaret, Web tasarım, Online reklamcılık, kozmetik, öykü, tiyatro, makale vb. kişi-kurumlara özgü kitap hazırlayarak gölge yazarlık, Çağrı merkezi kalite ve satış-pazarlama alanında danışmanlık-koçluk hizmeti, müşteri temsilcisi-Takım lideri eğitmenliğine ziyade Tatilbudur.com'da Satış Sonrası Destek Uzmanı olarak çalışmaktayım. 
Homepage Baukasten - uCoz