Nereden Haber Okusam?
"Nereden Haber Okusam?" Sorusunu sorarken İnternet camiası mantığıyla yanıt verilmesi gerektiğini hatırlatayım, çünkü Haber sitesi seçimine ilişkin bu tavsiyeyi yapacağım. Öncelikle fikirsel hangi tarafı savunduğumuz önemli elbette ki, fakat benim bahsim sitenin tarzı ve üslubu. 


- İhbar et -
Haber sitesi seçerken evvela güncelliğine bakılmalıdır. Bu en önemli unsurdur. İçeriklerin alıntı değil, özgün olması gerekiyor. Kendine ait yazarları ve çalışanlarının olması gerekiyor. Mobil uygulamaları ve RSS servisi bulunmalıdır. Bununla da yetinmeyip, site dolu dolu reklamlarla donatılmamalıdır. Bu ciddi göz yormakta ve dikkat dağıtmaktadır. Bu yüzden en doğru olanı Google Haber gibi uygulamalar üzerinden haber konu başlıklarına uygun haberlere göz atıp, ilgimizi çekenlere detaylı bakmaktır. Ayrıca birçok haber sitesi benzer ve ilişik konularla ilerlemektedir. Bu da tek düzeliği daima aşamamayı sağlıyor. Okur olarak bu durumu da göz önünde bulundurup, ona göre seçim yapmalıyız. 

Bütün haber sitelerinden veri çekip, kişiye ve konuma uygun gösterim sunan uygulamalar gerekiyor. Reklamlarla bulandırılmamış, aşırı taraf tutmayan haberciliğe özen gösterilmelidir. Aşırı görselli, reklam barındıran ve çok fazla bir sayfada görsel tutan siteler göz yorup, dikkat dağıtmaktadır. 
İstatistikler: 154 | Ekleyen: jungnet | YAZAR: Mevlüt Baki Tapan | Etiketler: Ne tür sitelerden haber okunmalıdır, haber sitelerindeki durum
Anasayfa » Bütün Yapıtlar » Gökçeyazın » Beğeni-Tavsiye

Bütün Yorumlar: 0
avatar

Arama Yap


Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz