Anasayfa » Dilimce » Yazma-Schreiben-Writing
Almanca - İngilizce Kendimizi Tanıtma

14.02.2018, 18:22
Öncelikle bu ana kadar öğrenmiş olduklarımızı kullanarak çok kısa bir kendimizi tanıtma, "Ben Kimim" paragrafı yazalım. Kullanacağımız konu ve yapılar aşağıda listelenmiştir. En alt kısımda da kullanılan sözcüklerin anlamları belirtilmiştir. 

İlk olarak İngilizce, sonra da Almanca olarak "Ben Kimim" başlığı altında kendimizi tanıtacağız. 

Konu ve Yapılar

  1. To be (Am, is, are - Sein-Haben) Yardımcı fiiller ve isim cümlesi.
  2. Selamlaşma (Hello, Hi...)
  3. Kişisel Kimlik

ENGLISH (İngilizce)

Hello,
My name is Mevlüt. I am a student and a teacher. I am a Case Handler. I have a family. I have black hairs and eyes. I am in Istanbul. I am fine in Istanbul. And how are you? Are you fine?

Thank you
Take care

DEUTSCH-GERMAN (Almanca)

Hallo,
Ich heisse Mevlüt. Ich bin ein Student und ein Lehrer. Ich bin ein Case Handler. Ich habe eine Familie. Ich habe schwarze Haare und augen. Ich bin in Istanbul. Es geht mir gut. Und Wie geht es Ihnen? Sınd sie gut? 

Danke schön
Bis bald
 

TÜRKÇE

Merhaba,
Benim adım Mevlüt. Bir öğrenci ve öğretmenim. Ben bir Vaka Sorumlusuyum. Bir ailem var. Siyah saçlı ve siyah gözlüyüm. İstanbul'dayım. İyiyim. Ya sizler nasılsınız, iyi misiniz? 

Teşekkür ederim.
Görüşmek üzere

Çok basit biçimde öğrenilen 1. derecede cümle kurulumu ve kendimizi anlatma konusu bu şekildedir. Kelimelerin anlam ve çözümlemesi aşağıdaki görseldeki gibidir. 

Pekiştirici Ödev - Tavsiye Etkinlik: : Kendinizi öğrendiklerinizle anlatın. | Etiketler: Who am I / Wer bin ich / Ben kimim?, almanca kendimizi tanıtma, İngilizce kendimizi tanıtma
Gösterim: 54 | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam yorum: 0
avatar