Anasayfa » Dilimce » Meydan-Pano
Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin En Önemli İlke Nedir?

13.02.2018, 15:50
Kişinin yeni bir yabancı dil öğrenmesi için bazı unsurlara önem vermesi gerekir. Bilindiği gibi günümüz dünyasında ne denli teknoloji gelişmiş olsa ve dil çevirilerinde araç çoğalmış olsa da, yinede yabancı dil bilgisi olmazsa olmaz durumdadır. Yeni bir yabancı dil öğrenmek için en önemli unsur kişinin kendi anadilidir. Kişi, kendi anadilini ne derece bilir ve ne kadar iyi kendi özgün diline hakim olursa, yeni bir yabancı dil öğrenimi de o denli kolay ve sağlıklı olacaktır. Ayrıca bir yabancı dil öğrenmiş kişinin, ikinci bir yabancı dili öğrenme olasılığı daha kolay ve yüksektir. 

ANADİL ŞART

Doğrudan kendi diline hakim olmadan yabancı dil öğrenmeye çaba gösteren çoğu kişi, sağlam ve sağlıklı bir şekilde yabancı dil öğrenememektedir. Yaşadığı zorlukların yanı sıra elde ettiği verim de oldukça düşüktür. O yüzden evvela kişinin kendi anadiline hakim olması gerekiyor. 

UYGULAMA ve YAŞAMA ŞART

Öğrenimin kolaylaştırılması ve yabancı dil öğrenme sürecinin sağlıklı yürütülebilmesi için öğrendiklerimizi uygulamak ve yaşam kalitemize uyarlamak önem arz etmektedir. Yeni bir yapı ve kelimeyi öğrendiğimizde hayatımıza uyarlayıp, uygulamak ve yaşarken sürekli tekrarlamak kalıcı öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu nedenle ben, yeni bir dile başlamadan önce kendi dilinize hakim olmanız gerektiği kanaatindeyim. Kendi anadilinizin dil bilgisini, edebiyat ve kalite ilkelerini gözden geçirip, iyice içtikten sonra yeni bir yabancı dil öğrenimine başlayabilirsiniz. 

Pekiştirici Ödev - Tavsiye Etkinlik: : Kendi anadilimizin dil bilgisi kurallarını gözden geçirelim. | Etiketler: yabancı dil öğrenme ilkeleri, yeni bir dil öğrenmek, Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin En Öneml, Yeni Bir Yabancı Dil Nasıl Öğrenebi
Gösterim: 125 | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam yorum: 0
avatar