Anasayfa » Dilimce » Meydan-Pano
Not - Note

09.02.2018, 11:51

Çok kısa bir not belirteyim. Yakında Hosting üzeri WP blogunda yazmaya devam edeceğimden, burada gerçek detaycıl anlatımlara şimdilik girmiyorum. Daha çok bir iki noktada bilgi paylaşımya hoş sohbet ediyorum. Yeni panelimde daha detaylı ve özümsenecek bilgi paylaşımlarında birlikteliğimize devam ederiz.
 

Ja, ich werde neue WP Blog über Hosting erstellen und schreibe ich da weiter. Deswegen schreibe ich über dieser Seite nicht viel als detailen. Über neuer Seite – Platform unterhalten wir mit den Wörtern zusammen.
 

As I say in German and Turkish, I will a new page on the server – hosting with the WP System. Because of this I don’t write here many articles. I hope that we chat in my new page together. Sometimes English, sometimes German and many times Turkish we can talk and chat.
 

Son bir nüans ile sözü sonralara bırakalım. Bu yazımda gördüğünüz üzere bazı cümleleri ve anlatımları Almanca veya İngilizce yapacağım. Sanmayın ki, Türkçe yazdığımın çevirisidir. Daha çok anlatımlarıma bu dillerde devam ediyor olacağım. Bu nedenle blogum yalnızca Türkçe bilenlerin yanında, İngilice ve Almanca öğrenmek isteyenlere veya bilenlere daha çok hitap ediyor olabilir. Fakat yegane gayem elbette ki, bu iki dili bir arada öğretmektir.
 

Bu arada asla tek başına dil öğretimini ve ezberciliği savunmuyor, aksine karşıyım. Burada Almanca ve İngilizce ile birlikte kendi ana dilimiz olan Türkçemizi de öğreneceğiz. Çünkü; “yeni bir dil, kendi diline hakimiyet gerektirir.” Kendi anadilimize ne kadar aşina olur ve hakimiyetimiz güçlü olursa o denli kolay  ve hızlı biçimde başka bir yabancı dili öğrenmemiz mümkün olur.| Etiketler: Not, I will a new page on the server – h, note, As I say in German and Turkish
Gösterim: 83 | Değerlendirme: 5.0/1
Toplam yorum: 0
avatar