15:48
Yaşam Kalitenizi Artırın! Yaşam Kalitesini Artırmanın Yegane Nitelikleri
Yaşam kalitesinin yegane unsuru okumaktır.
Yaşam, var olma ve benliği korumanın olmazsa olmaz çerçevesidir aslında. Yaşamanın bir parçası da var olmaktır. Her bireyin en büyük arzusu değil midir yaşamak? Peki yaşarken ben ben miyim yoksa yaşıyor gibi yapan birisi mi? 
Sorgulandıkça uzayıp giden sorular vardır bu hususta. Kısa ve öz yoluyla yaşamanın tadı kalitenin yükselmesidir. Yaşam kalitemizi yükseltmenin en önemli birkaç unsuru ve bu unsurların detaylarının yer aldığı büyük bir kitap vardır. Bu kitaptan ve bu unsurlardan bahsedecek ve naçizane birkaç öneride bulunacağız. 

"O halde durma, kutlu kitaptan bir öğüt oku ve uygula!"

Yaşam Kalitesini Artırmanın 3 Önemli Yolu

  1. Düzinelerce makale, yazı ve liste vardır yaşam kalitesini artırmaya dair. Bunların hemen hepsi aynı şeylerden bir başka şekilde bahseder. Dolayısıyla üç önemli yoldan birincisi vakti boşa harcayıp, bunlarla uğraşmamaktır. 
  2. Bütün beşerin, nizam ve alemin en yegane değerlisi, yaşam kalitesinin artırılmasında da büyük role ve öneme sahip olan kitabın okunması olmazsa olmaz 2. önemli yoldur. 
  3. Bu önemli kitabın tebliğ ve harfiyen, adabı muaşere içerisinde hayatımıza geçirmek, tam manasıyla tatbik etmektir. 
Konuya detaylıca ve dayanaklarla bakacak olursak, kısacası durum şöyledir; 
  1. "Kitap Okuyun" der uzmanlar, tıpkı yegane büyük kitapta yazıldığı gibi; "Oku! seni yaratan tanrının adıyla oku ki, bütün mahlûkatı o yarattı."
  2. "Çok Çalışın" diyorken uzmanlar; demez mi ki yüce mevlanın elçisi, can resul Muhammet (S.A.V) ki, "Hiç ölmeyecek gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın. Allah'ın sana verdiğinden (onun yolundan harcayarak) ahiret yurdunu iste; ama dünyadan da nasibini unutma...''(Kasas Suresi 77.ayet)
  3.  "Kendinize Vakit Ayırın" diye yazar her makalede, her uzmanın dinde nara olur bu söz. O halde bizler de sözü uzatmadan, yalana bulandırmadan, sizi yormadan ve haddi aşmadan kısacası diyelim de büyük kitapla sizleri baş başa bırakalım. Bulup, okumak ve hayat kalitemizi yükseltmek bu kitap sayesinde mümkün ve kesindir. Burada yazanların değişken bir üslupla aksettirilmesinin ve uzmanlık taslayarak öğüt verilmesinin bir anlamı yok. 
Bu mübarek, kutlu ve büyük kitap şüphesiz ki alemlerin tek rabbi ve kudret sahibi olan Allah azze ve cellenin kulu ve elçisi olan peygamber Hz. Muhammet (S.A.V)'e gönderdiği Kur'an-ı Kerim'dir.  - Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Parçalı bulutlu 23°C idi;
Döviz Kuru: Dolar: 3,4146 | Avro: 4,1079 | Altın: 946,16 | Borsa: 108.462 idi.
Ayrıca; 50 Öğrenci gözaltına alındı. Meksika'da 100 yılın depremi oldu: 8,2.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: İstanbul
Kategori: Kısacası | İnceleme: 84 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: Yaşam kalitesini yükselten kitap, kalite unsurları, yaşam kalitesini yükseltme, yaşam kalitesi | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

DEV ARAMA MOTORLARI VE ALTERNATİFLERİ

 

Günümüzde artık Google, Bing ve Yandex gibi siteleri bilmeyen yoktur. Her tür verinin aranmasıyla kaynağa ulaşmayı sağlayan bu siteler, Arama Motoru Site türü olarak nitelendirilmektedir. Gerek işlev, gerek kullanım ve gerekse teknoloji bakımından dev sayılabilecek 10 gelişmiş dev arama motoru ve bunlara ilaveten pek bilinmeyen ama farklı özellikleriyle göz kamaştıran 10 arama motorunu kademesela olarak tanıyalım.

...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz