Anasayfa » Tatilbudur Anıları
18:02
Tatilbudur Anıları
Tatilbudur Anıları
Takvimler nisan ayını gösterirken yeni bir iş arama sürecine girmiştik. Bir haftalık süreçten sonra telefonumun çalmasıyla ertesi gününe gün almamız bir olmuştu. Tek başıma gittim. Satış isteniyordu ama Backoffice çağrısı alacak müşteri temsilcisi olarak ise alındım. Ardından kız kardeşim, diğer arkadaşlar ve devamının gelmesine vesile oldum. Bu süreçte artık Kaynarca'dan da taşınıyordum.  Yakında Soğanlık'ta ikâme edecektim. İş yerim yine önceki işim gibi Bostancı'da idi. Metro veya otobüsle gidiyordum. Lokasyon öyle gürültülü ve kasıntıydı ki, anlatılamaz. Konu tatil ve turizmdi. Misafirler otel satın alıyor, sonrası destek için bizi arıyordu. Talebi alıp, ilgili mercilere iletiyorduk. Boş vakit bulmayı başarmıştım. Nette her yer yasak değildi ve bunu avantaja çevirmek istedim. Eski çalıştığım, yani askerlik öncesi metin yazarlığı işine el attım ve iş aldım. Sağlık ve estetik üzerine yazmaya başladım. Ek gelir kaynağı oluşturuyordum. Ancak uzun sürmedi bu. Çünkü bizi görevlendirmeye tabi tuttular. Ben hariç kimse kabul etmeyip, çıktı. Ben de Ümraniye'de ki genel merkeze geldim ve artık çağrı karşılayacaktım. Doğrudan Backoffice oldum. Ama bir sorun vardı, vakit. Bir an boş vakit bulamaz ve yazı yazamaz oldum. Dolayısıyla metin yazarlığını bırakmak zorunda kaldım.
Tatilbudur Anıları


Gel zaman git zaman genel merkezde çalışmaya başladım. Yeni yeni öğrenen, bolca soru soran birinden artık az da olsa uzman oluyor gibiydim. Kurumsal bir yerin keyfini yaşayacağım diye övünüyordum. Doğru, gayet kurumsal bir firmada çalışıyordum. Bir sıkıntı yoktu ama zamanla misafirlerin aşırı boğan şikayetlerinin artması ve farklı durumlardan dolayı huzursuzluk başladı. Kendi işimi, yabancı dille ilgilenme arzusu ağır basmıştı. İnternetten 3 - 5 dakikalık boş vakitlerde ki, bulabilirsem isteme bakıyor ve haber okuyordum. Ama sonra birden engel geldi. 2 - 3 site dışındakilerin hepsi engellendi ve bu uygulama sadece birkaç kişiye yapıldı. Bunlarda bizim gibi Tatilbudur’un asli bünyesinde olmayanlar içindi. Sonra haksız yere kendi hatalarını telafi maksatlı benim üzerimden cari uygulanması, beni tamamen kararımdan çevirdi. Artık burada çalışmak istemeyecektim. Ardı arkası gelmeyen bir farklı uygulama ile de artık yılmaya başlamıştım. Bayram vardiyası hazırlanmıştı. 2 kişi hariç herkesin haftalık iznine ilave bir gün bayram izni vardı ve bu izin bayramın ilk 3 gününe tekabül edebilmekteydi. Ama iki kişi hariç. Bayramın 3 günü de çalışıyordu. O kişiden biri de bendim. İşte artık son damlaydı bu. Ama henüz son nokta değildi.

Bir imkan olsa da çıksam, kendi işimi yapabilsem diye heves ve heva sarf edip duruyorum. Bu süreçte ayrıca evlenip, yuva kurabildim. Zamanın daha neler göstereceği, ne iş yapacağım bu denli meçhul devam etti durdu ve hep de böyle olacak gibi. Zaten bize de yarın ölecek gibi hazırlıklı, hiç ölmeyecek gibi gayretli olmak yaraşır.

 Bugün haber beklediğim gün. Şayet haber gelirse olumlu,  bırakıyor olacağım tatilbudur’u ama hayırlısı diyelim yine. Gün boyu haber bekledim durdum. Ne bir haber ne de bir başka yanıt gelmişti. Şimdilik devam ediyordum. Derken aklıma bir şey geldi. Buraya kaliteci olarak başvuru yapayım. Neticede kaybedecek neyim var, değil mi?
 

Birkaç gün geçmişti ki, pazartesi günü bana bayram izni vermişlerdi ama aynı gün gelen haber pek bayram havası değildi. İş bitmişti. Böylece bir sona daha gelmiştik ve Tatilbudur faslı son bulmuştu. Buna da “Hadi hayırlısı” demekten başka bir şey gelmiyordu elimden.


Kategori: Türkiye Anıları | Gösterim: 142 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: tatil acentesi, Tatilbudur | Değerlendirme: 4.0/1
Bu blog kaleme alındığında Hava durumu; Az Bulutlu, 22 -
Kur; Dolar: 3,4306 | Avro: 4,0822 | Altın: 931,68 idi.
Toplam yorum: 0
avatar