14:32
Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey
Toprağın altındakilerin pişman oldukları için toprağın üstündekiler kendini paralıyor...
Keşkesiz mutlu bir hayat için cesaret, hırs etmemek, dürüstlük, değer vermek ve mutluluğu kovalamak gerekir. Bu doğrultuda büyük bir deneyimin neticesi olarak kaleme alınmış yegane bir kitap var pek bilinmeyen. "Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey" isimli kitap, beni gerçekten mest etti ve birçok konuda ilham kaynağı oldu diyebilirim. 
“Bilge, şefkatli, umut dolu ve dokunaklı bir kitap.Herkes okumalı!”
Cygnus Review

"Bronni Ware" isimli yazarın kalemi ve blog tarzı anlatımıyla harika bir kitaptır. Sabahları kalkıp, Metro ile şirkete gelene değin ve dönüşü eve gidene değin yol boyu zevkle okuduğum kitaplardan birisi. Gerçekten zevkle ve merakla okumakta olduğum bir kitap. Şu anda bu satırları sizlerle paylaşırken dahi kitabı okumaktayım. 

"Değmez toprak altındakilerin pişman oldukları için toprak üstünde parçalanmaya"

Peki neden bu kitabı blogumda anlatacak, paylaşacak kadar önemsiyorum? Aslında mantığı ve ilginç bir izlenim yaratıyor olması hoşuma gidiyor. Bir bakıcının hem yaşamı ve hemde anlatımları o denli hoş ve ilgi çekici ki, okumaktan zevk alıyorum. 

Okudukça kendimi sorguluyorum. Ben de acaba ölmeden önce ya da ölüm gelip yaklaştığında, yaşlılık anında pişman olabileceğim şeyleri şu an yapıyor muyum? Bunları kendi kendime sormuyor değilim. Sıralamak gerekirse temelde birkaç unsura değinmek istiyorum. Bunlardan en önemlisi çalışmak. Aslında çalışmak değil, ÇOK ÇALIŞMAK. Evet, çok çalışıp da iş kolik olarak ailemize pek vakit harcayamamak, bence oldukça önemli bir unsur. Buna dikkat etmek gerekiyor ki, ilerleyen zamanda gerçekten pişman olabileceğimizi düşündüğüm unsurların başında. İş dışında ailemize ve sevdiklerimize, aynı zamanda kendimize ve kendi zevklerimize vakit ayırmamız gerekiyor. 

Çalışmanın dışında dürüst olmak da çok önemli. Yıllar sonra bazı kişilere karşı mahup olmak kadar kötü bir duygu olamaz, diye düşünüyorum. Bir diğerini de iletmek gerekirse sevdiğimizi söylemektir. Sevdiğiniz kişiye sevdiğinizi her fırsatta söyleyin. Saklamanın bir avantajı yok emin olun. Zaten bu hususta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (S.A.V)'ın de bir hadisi vardır. "Kişi, sevdiğine sevdiğini söylesin." der.

Daha okumaya devam ettikçe birçok pişman olabileceğimiz şeyleri göreceğim ve fırsat buldukça blogumda paylaşacak, gerekirse de bir farklındalık oluşturmak için elimden geleni yapacağım. 
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net
Eklenti: Görsel 1
Konum: İstanbul-Türkiye
Kategori: Edebi Kültür-Sanat | İnceleme: 73 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Değerlendirme: 0.0/0
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

DEV ARAMA MOTORLARI VE ALTERNATİFLERİ

 

Günümüzde artık Google, Bing ve Yandex gibi siteleri bilmeyen yoktur. Her tür verinin aranmasıyla kaynağa ulaşmayı sağlayan bu siteler, Arama Motoru Site türü olarak nitelendirilmektedir. Gerek işlev, gerek kullanım ve gerekse teknoloji bakımından dev sayılabilecek 10 gelişmiş dev arama motoru ve bunlara ilaveten pek bilinmeyen ama farklı özellikleriyle göz kamaştıran 10 arama motorunu kademesela olarak tanıyalım.

...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz