18:45
Mutlu Bayramlar
Mutlulara mutsuzluk diliyorum.
Bugün günlerden Cuma ve 2017 yılının Kurban Bayramı. Bu yıl başka bir bayramdı bize. Evlendim ve malum ki, İstanbul'da yaşıyorum. Ailemden uzağım desem doğru olur mu, bilemiyorum. Çünkü artık yeni bir aile kurdum ve mutluluğum daha da pekişti ya da hayat daha da farklılaşarak işin içinden çıkılmaz aldı, diyebilirim. Önemli olan bunlardan öte kurban bayramı ve bugün dünyamızın hali. Yine kafirler bayramı kara etti. Arakan'da Müslümanları diri diri yakmaya başladılar. Cenabı mevla bize ve başta Arakan'daki kardeşlerimize ve de bütün İslam alemine yardım etsin. (Amin)

"Mutluluğu mutsuzlar arar ve yine kıymetini mutsuzlar ancak bilir."

Böyle süslü ve abartılı, gizemli cümleler yazmak istemiyorum. Neysek o olalım derdinde yazıyorum. Böyle birilerine akıl hocalığı yapacak halim de yok. Saçma yazıyorsun. Hiç yazma daha iyi, diyen okurlara da kulak asacak değilim. Çünkü "Sanat, sanat içindir." diyorum ve yazmaya devam ediyorum. Bu sanat mı? Kişinin sanatı nasıl yorumladığına ve bakış açısına bağlı, değil mi? 

Daha çok mu çok yazmalarım var benim yüreğimde fırtına misali çağlayan ama bir türlü dilden dökülmeksizin yazıya düşen yahut yazılmaya dahi imkanı olmayıp, sözcüklerle anlatılamayan... Dolar almış başını gidiyor Avroya kavuşma çabasında. İşsizlik anlatılamaz safhada, adeta ülkede çalışan kişi yok gibi. İş veren bir seçici ve nazlı, iş arayan bir aciz de ne aciz. Yöneticilerin umurunda bile değilmişcesine reyting peşinde. Adı insan, özü isimlendirilemeyen bir zümre var ki, anlatmaya ne hacet. Savaşlarda çocuklar ölüyor, edebiyatçılar çaresizce kendini paralıyor. Herkes kendi aleminde ancak insanlık öte diyarlarda hiç uğramıyor. Her cerihada bir figan ve bir çaresizlik almış başını gidiyor. Kişiler mutsuz, kurumlar mutsuz, yuvalar mutsuz... 

Umuda sanki yolculuk ediyoruz da mutluluğu arıyor herkes. Her neyse umuda yol aldığını sanan ve mutluluk arayanlara mutsuzluklar diliyorum. Mutsuz olursak ancak mutluluğu arar ve buluruz. Mutlu kişi sahip olduğu şeyin kıymetini bilmez ve arama gereği de duymaz. Mutlu kişi mutlu etme gayesine girmez. Çünkü mutsuz olan kişi birini mutlu edebildiğinde mutlu olabilir.
O halde mutsuzluklarda mutlu edebilmek dileğiyle sağlıcakla kalın. - Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: İstanbul
Kategori: Günce-Hatırat | İnceleme: 95 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: mutlu bayramlar | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

DEV ARAMA MOTORLARI VE ALTERNATİFLERİ

 

Günümüzde artık Google, Bing ve Yandex gibi siteleri bilmeyen yoktur. Her tür verinin aranmasıyla kaynağa ulaşmayı sağlayan bu siteler, Arama Motoru Site türü olarak nitelendirilmektedir. Gerek işlev, gerek kullanım ve gerekse teknoloji bakımından dev sayılabilecek 10 gelişmiş dev arama motoru ve bunlara ilaveten pek bilinmeyen ama farklı özellikleriyle göz kamaştıran 10 arama motorunu kademesela olarak tanıyalım.

...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz