Anasayfa » Hayattan Beklenti
06:02
Hayattan Beklenti
Nitelik kazanmak ayrıcalık, kullanmak ise marifettir.
Her insanın hayattan bir beklentisi vardır. Ancak hayatı ne olarak gördüğü ve nasıl tanımladığı önemlidir bu hususta. Sıradan bir yaşam olarak görmek, beklenti ici ne de boş yere girmek demektir. Bu durumda biz değil, hayat bizden bir şeyler bekler. Yaşama dair ne verebiliriz ve hayata neler katabiliriz?  Bunlara odaklanmak gerekir. Kader ekseninde hayatı düşünenler ise yaratıcının lutfunu bekler. Mantıken olması gereken olsa da çabasız boş bir bekleyiş denilebilir. Kısacası hayata bakışımız beklenti ve olguları değiştirir.  


Nice nitelikler kazandırıyor hayat insana ve sonra bir hiç uğruna heba oluyor tümü bir anda hayatın cilvesi mi bizlerin niteliksizliği mi bu? 

"Var git yoluna devam et." Demek ne acı ve ne boş bir gayedir. Kişi kendine gelmeli de artık bir şeyler yapmalı. Mesleği, eğitimi, uğraşı ve konumu ne olursa olsun ama önemli bir gayesi ve bu uğurda harcadığı büyük çabası olmalı. Akabinde kalanlar teferruat olup, kısacası bu omru bir hiç uğruna değil, önemli bir uğurda heba etmek ve hayatı yaşamak gerek. 

Kategori: Seyir Defteri | Gösterim: 178 | Ekleyen: jungnet | Etiketler: hayat, hayattan beklenti | Değerlendirme: 5.0/1
Bu blog kaleme alındığında

Ayrıca bazı önemli gelişmeler ise; Servis ile sabahın en erken saatlerinde işe gidiyordum. idi.
Toplam yorum: 0
avatar