06:02
Hayattan Beklenti
Nitelik kazanmak ayrıcalık, kullanmak ise marifettir.
Her insanın hayattan bir beklentisi vardır. Ancak hayatı ne olarak gördüğü ve nasıl tanımladığı önemlidir bu hususta. Sıradan bir yaşam olarak görmek, beklenti ici ne de boş yere girmek demektir. Bu durumda biz değil, hayat bizden bir şeyler bekler. Yaşama dair ne verebiliriz ve hayata neler katabiliriz?  Bunlara odaklanmak gerekir. Kader ekseninde hayatı düşünenler ise yaratıcının lutfunu bekler. Mantıken olması gereken olsa da çabasız boş bir bekleyiş denilebilir. Kısacası hayata bakışımız beklenti ve olguları değiştirir.  

""

Nice nitelikler kazandırıyor hayat insana ve sonra bir hiç uğruna heba oluyor tümü bir anda hayatın cilvesi mi bizlerin niteliksizliği mi bu? 

"Var git yoluna devam et." Demek ne acı ve ne boş bir gayedir. Kişi kendine gelmeli de artık bir şeyler yapmalı. Mesleği, eğitimi, uğraşı ve konumu ne olursa olsun ama önemli bir gayesi ve bu uğurda harcadığı büyük çabası olmalı. Akabinde kalanlar teferruat olup, kısacası bu omru bir hiç uğruna değil, önemli bir uğurda heba etmek ve hayatı yaşamak gerek. 
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
Ayrıca; Servis ile sabahın en erken saatlerinde işe gidiyordum.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Hayat - İstanbul
Kategori: Kısacası | İnceleme: 84 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: hayat, hayattan beklenti | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

DEV ARAMA MOTORLARI VE ALTERNATİFLERİ

 

Günümüzde artık Google, Bing ve Yandex gibi siteleri bilmeyen yoktur. Her tür verinin aranmasıyla kaynağa ulaşmayı sağlayan bu siteler, Arama Motoru Site türü olarak nitelendirilmektedir. Gerek işlev, gerek kullanım ve gerekse teknoloji bakımından dev sayılabilecek 10 gelişmiş dev arama motoru ve bunlara ilaveten pek bilinmeyen ama farklı özellikleriyle göz kamaştıran 10 arama motorunu kademesela olarak tanıyalım.

...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz