06:02
Hayattan Beklenti
Nitelik kazanmak ayrıcalık, kullanmak ise marifettir.
Her insanın hayattan bir beklentisi vardır. Ancak hayatı ne olarak gördüğü ve nasıl tanımladığı önemlidir bu hususta. Sıradan bir yaşam olarak görmek, beklenti ici ne de boş yere girmek demektir. Bu durumda biz değil, hayat bizden bir şeyler bekler. Yaşama dair ne verebiliriz ve hayata neler katabiliriz?  Bunlara odaklanmak gerekir. Kader ekseninde hayatı düşünenler ise yaratıcının lutfunu bekler. Mantıken olması gereken olsa da çabasız boş bir bekleyiş denilebilir. Kısacası hayata bakışımız beklenti ve olguları değiştirir.  

""

Nice nitelikler kazandırıyor hayat insana ve sonra bir hiç uğruna heba oluyor tümü bir anda hayatın cilvesi mi bizlerin niteliksizliği mi bu? 

"Var git yoluna devam et." Demek ne acı ve ne boş bir gayedir. Kişi kendine gelmeli de artık bir şeyler yapmalı. Mesleği, eğitimi, uğraşı ve konumu ne olursa olsun ama önemli bir gayesi ve bu uğurda harcadığı büyük çabası olmalı. Akabinde kalanlar teferruat olup, kısacası bu omru bir hiç uğruna değil, önemli bir uğurda heba etmek ve hayatı yaşamak gerek. 
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
Ayrıca; Servis ile sabahın en erken saatlerinde işe gidiyordum.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Hayat - İstanbul
Kategori: Kısacası | İnceleme: 59 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: hayat, hayattan beklenti | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey

 
Keşkesiz mutlu bir hayat için cesaret, hırs etmemek, dürüstlük, değer vermek ve mutluluğu kovalamak gerekir. Bu doğrultuda büyük bir deneyimin neticesi olarak kaleme alınmış yegane bir kitap var pek bilinmeyen. "Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey" isimli kitap, beni gerçekten mest etti ve birçok konuda ilham kaynağı oldu diyebilirim. 
“Bilge, şefkatli, umut dolu ve dokunaklı bir kitap.Herkes okumalı!”
Cygnus Review

"Bronni Ware" isimli yazarın kalemi ve blog tarzı ...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz