13:18
Diş Macununun Faydaları
Diş macunları diş fırçalamanın ötesinde hizmet sunar.
Zamanın anbean hızla su misali aktığı çağımızda birçok bilgi ve ilginç olayla karşılaşmamak mümkün değil. Sadece dış fırçalamaktan öte işlere yaradığı yakın zamanda keşfedildi. Ne mi? Elbette ki, diş macunları diş fırçalamaktan öte işler içinde artık kullanılabilmektedir. 

Adım adım sıralamak gerekirse madde halinde şöyle birkaç faydasını ve kullanım alanlarını dile getirelim. 

"Diş macunu deyip geçmeyin"

  1. Tırnakların canlı ve parlak görünmesini sağlamak amacıyla tırnaklara diş macunu sürülmektedir. Tırnak üzerine sürülüp, 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla durulamak parlaklık ve canlılık için yeterlidir. 
  2. Sivilcelerden kurtulmak ve kurutmak için kullanılmaktadır. Sivilcelerin bulunduğu noktaya sürülüp, sabaha kadar beklemek ve ardından durulamak sivilcelere elveda demek için yeterli olacaktır. Ancak kullanılacak olan diş macununun içerisinde beyazlatıcı ve diğer kimyasalların olmadığından emin olmak gerekiyor. Hassas ciltli kişilere şahsen ben önermiyorum.
  3. Böceklerin ısırarak durmaksızın neden oldukları tatlı kaşıntıların giderilmesinde etkilidir. Isırılan yerin üzerine sürülmesi yeterlidir. Kaşıntıyı gidereceği gibi, bazı yaraların da serinlemesinde etkilidir. 
  4. Saç boyasının boyama esnasında cilde bulaşmasını önlemektedir. Saç boyama esnasında kulak, burun, el ve bazı cilt bölgelerine saç boyası değerse diş macunu ile bunun çıkarılması mümkündür. 
  5. Biberon kokusunu giderir. Sürekli süt kalması sonrası biberon içerisinde oluşan bakteri kaynaklı koku oluşur. Diş macunu ile biberonun fırçalanması, hem bakteri yok etmeye, hem de kokunun giderilmesini sağlayacaktır. 
  6. Yalnızca biberonlar için değil, aynı zamanda ellerde oluşan kokunun da giderilmesinde etkilidir. 
  7. Deniz gözlüklerinde zamanla oluşan sisli ve puslu görüntünün giderilmesine yardımcı olmaktadır. 
Bu ve daha bunun gibi diğer faydalarını ise zamanla biz insanoğlu deneme - yanılma yöntemiyle keşfettikçe niceleri kaleme alacak ve uygulamaya geçirecektir. 
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Kartal, İstanbul
Kategori: Gelişi Güzel | İnceleme: 67 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: diş macununun faydaları, diş macununun ilginç etkileri, diş macunu | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Rastgele

 Yeni bir akımla karşınızdayım... ...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz