07:44
Çağrı Merkezi Deneyimi
Her şeyin bir sorgusu vardır. Haklı olsan da üye ve İşveren %85 her konuda haklıdır mantalitesi vardır.
Çağrı Merkezinde değer verdiğim dostlarımdan birkaç söze kulak verdim ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Çağrı Merkezi Backoffice - BL Burak ZİLİF'e göre çağrı merkezi ve deneyimlerine bir nebze değiniyoruz. Kendisi Sesta-Plustelekom çağrı merkezinin Digiturk Yurtdışı biriminde Backoffice olarak görev yapmakta ve birçok deneyimleriyle katkıda bulunan kişilerin başında geliyor. 

"Birliktelik, takım çalışması bütün ekip ve müşteri temsilcilerinde tam verimliliği sağlayacaktır."

Backoffice Burak ZİLİF'e göre;
Çağrı Merkezindeki İlk Deneyimi:

Bunla ilgili yorum yapacak olursam eğer; İlk heyecan, farklı insanlarla tanışmak ve aldığımız ücret dışında takımıma verdiğim karşılıksız destek ve yardımdan aldığım keyif gerçekten anlatılamaz bir duygu.

Çağrı Merkezinin Bilinmeyen Yüzleri:

Her şeyin bir sorgusu vardır. Haklı olsan da üye ve İşveren %85 her konuda haklıdır mantalitesi vardır. Bu durum iş heyecanını, çalışma arzusunu ve çağrı merkezi kavramını zedelemektedir.

Çağrı Merkezinin Fayda ve Zararları:

Bana olan en büyük faydası Konuşma Tarzı - şekli, Üslup, Dinleme ve Anlama konusunda gerçek hayata kattığı etkidir. Zararlarına gelecek olursak Mesai saatlerinin burada dengesizliği Monitörlerde göz filtresinin olmaması ve gözü yorması oluyor.

Bütün Müşteri Temsilcilerine En Önemli Tavsiye:

Müşteri temsilcilerine en önemli tavsiyem; Üyeyi anlama ve dinlemedir. Eğer bu işlem yapılmazsa çağrıyı yönetemez ve yanlış olgulara yelken açılabilir. Bununla birlikte kayıtlarının etkin incelenmesi ve doğru girdilerin sağlanması önem arz eder. Çünkü sonraki takım üyesi ile görüşen üye müşteri temsilcisinin kayıtlarından nasıl bir akış ve nasıl bir işlem uyguladığını göremez çağrı rahatlıkla yönetemez. Bir müşteri temsilcisi takım arkadaşını da düşünmelidir. Birliktelik, takım çalışması bütün ekip ve müşteri temsilcilerinde tam verimliliği sağlayacaktır.

Burak ZİLİF

- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Bostancı/İstanbul
Kategori: Seyir Defteri | İnceleme: 117 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: çağrı merkezi deneyimi, çağrı merkezi faydaları, çağrı merkezi hakkında, müşteri temsilciliği mesleği, müşteri temsilcilerine tavsiyeler | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey

 
Keşkesiz mutlu bir hayat için cesaret, hırs etmemek, dürüstlük, değer vermek ve mutluluğu kovalamak gerekir. Bu doğrultuda büyük bir deneyimin neticesi olarak kaleme alınmış yegane bir kitap var pek bilinmeyen. "Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey" isimli kitap, beni gerçekten mest etti ve birçok konuda ilham kaynağı oldu diyebilirim. 
“Bilge, şefkatli, umut dolu ve dokunaklı bir kitap.Herkes okumalı!”
Cygnus Review

"Bronni Ware" isimli yazarın kalemi ve blog tarzı ...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz