Anasayfa » Bencesi

>> Blog Reklamcılığı


Blog reklamcılığı özgün ve etkili bir tanıtım aracı olarak İnternet camiasındaki yerini korumaktadır. Uzun zamanlar daha bu etkisini devam ettirecek gibi görünüyor.

Kendi kişisel blogumda size de yer var! Marka, ürün, site, etkinlik gibi konu ne olursa olsun tanıtım yazısı bazında size özel blog yazısı hazırlayarak blogumda paylaşmaktayım. Süresizce blog tanıtım yazınız sitemde yer alır ve özgünlüğü ile İnternette ilgili okurlarını bulur.
Detaylar için tıklayın!

>> Misafir Blogculuk

Yazıyor musunuz?
Yazılarınız blogumda şenlensin. Misafir blogculukla sizin blog yazılarınıza da yer vermekteyim. Bilgi paylaştıkça çoğalır, yaplaşma yazmakla başar.
Yazılarınızı gönderin, blogumda sizin adınızla paylaşayım. Belirtmem gerekir ki, bu misafir blogculuğudur. Reklam mahiyetinde yazılar bu mantıkla yayınlanmamaktadır. Bunun için reklamcılık bölümüne bakabilirsiniz. Misafir blogcum olmak için hemen benimle iletişime geçin.

Bence öyküsel anlatımla da dil öğrenmek mümkündür.
Dil Öğretim Yöntemleri
Bilindiği üzere birçok yabancı dil öğretim yöntemi mevcuttur. Tek tek bunları Dil bilgisi çeviri yöntemi, Telkin yöntemi, Grupla dil öğretimi yöntemi, Sessizlik yöntemi ve Tüm fiziksel tepki yöntemi gibi birkaç yöntem bulunmaktadır. Her biri kendi başına koca bir ders denilebilir. Bence bu yöntemlere ilaveten bir yöntem daha var ki, bununla da artık dil öğrenmek mümkündür. Okuyarak ama öykülemeli okumayla dil öğrenme - öğretim yöntemidir. Yani kişi roman, hikaye okuyarak dil öğrenebilir. Bir romanı alıp okuyorsunuz ve bu roman içerisinde kahraman sizsiniz. Belli aralıklarla size görevler atanıyor ve bunları tamamladığınızda diğer bölüme geçiyorsunuz. Eser tamamlanıp, bütün bölümler okunduğunda ise istenilen seviyeye gelinmiş olunacaktır. 
Eklenti: Görsel 1
Kategori: Bencesi | İnceleme: 57 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 20.09.2017 | Yorum (0)

Okumuyor, Yazmıyor, İzlemiyor ve Dinlemiyoruz Okumaya vakit yok ki, anlamaya takat kalsın.
Okumuyor, Yazmıyor, İzlemiyor ve Dinlemiyoruz
Evet, Okumuyor, Yazmıyor, İzlemiyor ve Dinlemiyoruz. Çünkü bunların hiç birine vaktimiz ve takatimiz yok. Dahası katlanabilecek bir tahammülümüz yok.
Bir kitap alsak, "Çok kalın bu, okunmaz." 
Bir film açsak, "Çok uzun, sarmadı ve kapağı da hoş değil."
Bir yazı görsel, "Ne de uzunmuş, okunur mu bu hiç."
Biri bir şeyler anlatsa, "Ne anlatıyor bu? Daha da işi mi yok." diyerek kaçıyoruz.
Bir nükte, bir öykücük, bir hatırlatma veya adı, türü ne olursa olsun gördüğümüzde, duyduğumuzda yahut karşımıza çıktığında ilgilenmek ve incelemekten ziyade bahanelerle kendimizden uzaklaştırıyoruz. Vaktimiz yok. Aslında sorun vakit değil, tahammül. Saygı ve sevgi... Yazılanlara sevgi, yazanlara saygı kalmamasından. İlimden bir haber, bilgelik taslamaktan. Adeta doymuş satıcı gibi, bilgiye doymuş cahillerden olmayı seçiyor olmamızdan kaynaklı ötekileşme çabası var içimizde artık. 

Sosyal medyadan çıkmıyoruz ama kısacık bir metni daha okuyacak halimiz ve zamanımız yok. Saatlerce video ağlarında takılıyoruz ama bize fayda sağlayacak bir - iki dakikalık yorumlama, bilgilendirme veya nasihat videosuna ayıracak vaktimiz yok. Kitap alacak para yok, olsa da okumaya zaman. 
Sosyal medyada kimseye yazmıyor, kimse ile muhabbet etmiyoruz. Etsek de zaten dili katlediyor, karşıdakinin kalbini parçalıyoruz. 
Kategori: Bencesi | İnceleme: 69 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 14.09.2017 | Yorum (0)

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz