14:26
Allık Nasıl Sürülür?
Birçok söylenceye göre allık sürülürken gülümsemenin ve oluşan tepeciklerde allığın uygulanmasından bahsedilir.
Bilindiği gibi şeftali, pembe, bronz, toprak, natürel, kahve gibi bir sürü renk seçenekleriyle sunulmaktadır. Ancak allıkların da sürülmesinde önemli nüanslar vardır. Renkler kadar sürme teknikleri de önem arz eder. Makyajda cilde renklilik ve canlılık veren en önemli makyaj ürünüdür allık. Allıklar, her yüz biçimine göre özel yöntemlerle sürülmelidir. Cilt tenine ve kemik yapısına uygun allıklar seçilerek işe başlanmalıdır.

Allık Sürme Teknikleri

Bilindiği üzere “makyaj nasıl sürülür?” sorusunun birbirinden farklı yanıtı söz konusu olup, etken olarak bu durumu etkileyen en önemli unsur yüz hatları, şekli ve allık sürme biçimidir. Kişi, öncelikle yuvarlak mı yoksa dolgun mu yüze sahip, ona odaklı makyaja yönelmelidir. Dar veya daha uzun gösterilmek isteniliyor mu gibi sorulara kişinin bizzat kendisi yanıt verdikten sonra işleme koyulmak gerekir. Doğru tonlarda,  uygun özellikteki fırçalarla makyaj yapılması verimliliğin olmazsa olmazıdır.

Allık Nasıl Sürülür

Birçok söylenceye göre allık sürülürken gülümsemenin ve oluşan tepeciklerde allığın uygulanmasından bahsedilir. Ne denli yanlış ve tatbik edilir olmadığı bilinmeli, yüz tipine göre makyaj sonuçları doğabileceği göz önünde tutulmalıdır. Yüzü dolgun olan ve kemik sınırları da belirgin olmayanlar için belirgin ve daha dolgun görünüm elde etmek mümkündür. Yüz köşeli, yuvarlak ve geniş hatlara sahip ise de allık fırçasının elmacık kemiklerinin daha alt kısımlarından geçmesi gerekecektir. Kontürleme ve gölgelendirme işlemi de o denli önemli olup,  ince ve kemik hatlarının daha da belirginlik kazanmasına yardımcı olur.

Yuvarlak yüz: Bu tip yüzlerde bilindiği gibi yanaklar ve yüz biraz daha geniş yapılıdır. Fırçanın V çizilerek uygulanması önemlidir. Bu sayede daha uzun bir yüz görünümü elde edilebilir.

Kare yüz: Bu tip yüzlerde ise geniş elmacık kemikleri ve de belirgin çene çizgisi söz konusudur. Karelik ise yüzün temel özelliğidir. Kare çizginin pasifleştirilmesi, yumuşatılıp gözlerin merkezinin bulunması gerekmektedir. Elmacık kemiklerinin nerede birleştiğine dikkat etmek gerekir. Adından alın ve çeneye de yumuşak yapıda azami ölçüde allık sürülmelidir. Bu sayede yüzün yuvarlaklığı düşürülecektir.

Dikdörtgen yüz: Bu tip yüzlerde dikdörtgenlik alameti söz konusudur. Yüz daha uzun görünümlüdür. Alın kısmı en az çenenin çizgisine kadar genişletilir. Elmacık kemiklerine belirginlik oluşturacak şekilde uygulanmalı ve burun ucundan daha da aşağıya taşmamasına özen gösterilmelidir.

Oval yüz: Gerek allık, gerekse makyaj için en ideal yüz tipidir. Alın, çeneye nazaran çok daha geniş yapılıdır. Elmacık kemikleri belirgin, çene ise yumuşak hatlıdır. Bu tip yüzlere allık, en göz alıcı olan elmacık kemiklerine ve şakaklara sürülmelidir. Bu sayede elmacık kemikleri çok daha vurgulu ve manalı görünebilecektir.

Üçgen yüz: Bu tip yüzlerin geniş alın yapısı ve dar biçimli çene hattı bulunur. Elmacık kemiklerinde ise belirginlik söz konusudur. Fırçanın elmacık kemiklerinden şakaklara doğru V biçiminde sürülmesi, kaş altından ise yüz merkezine biraz daha z miktarda allık sürülmesi gerekir. Böylece yüz oranlaması denge kazanır ve eşsiz bir görünüm elde edilebilir.

- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net
Kategori: Alışveriş-Moda | İnceleme: 155 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: allık nasıl sürülür, allık sürme, En Güzel Allık Sürme Yöntemi | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

DEV ARAMA MOTORLARI VE ALTERNATİFLERİ

 

Günümüzde artık Google, Bing ve Yandex gibi siteleri bilmeyen yoktur. Her tür verinin aranmasıyla kaynağa ulaşmayı sağlayan bu siteler, Arama Motoru Site türü olarak nitelendirilmektedir. Gerek işlev, gerek kullanım ve gerekse teknoloji bakımından dev sayılabilecek 10 gelişmiş dev arama motoru ve bunlara ilaveten pek bilinmeyen ama farklı özellikleriyle göz kamaştıran 10 arama motorunu kademesela olarak tanıyalım.

...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

DESK'im | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz