19:53
6. Tage in Deutschland
Orhan, meiner Mitbewohnerin

""

Liebes Tagebuch, Heute bin ich um 7.49 Uhr aufgestanden und habe ich gefrühstückt. Im Markt habe ich das Brot gekauft. Es kostet 0.90 Cent. Nachdem Essen, schreibe ich eine Geschichte auf Deutsch. Diese Geschichte heißt "Gutherzige Stamm - Atila und Lili". Heute bin ich auch mit Orhan im Paradies Bahnhof getroffen. Dann sind wir zu seiner Wohnheim gegangen. Seine Wohnung ist kleiner als meine. Als ich nach Hause zurück gekommen bin, habe ich gesehen, dass meine Mitbewohnerin Steffie gekommen ist. Wir haben einen Tee zusammen getrunken.

Wenn ich spreche, habe ich immer Angst über Deutsch, weil ich nicht gut Deutsch sprechen und verstehen kann. Ich hoffe, dass ich schnell Deutsch beginnen will zu sprechen und zu verstehen.
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Clara-Zetkin Straße in Jena / Deutschland
Kategori: Almanya Anıları | İnceleme: 469 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: Paradies Bahnhof, meine Mitbewohnerin, tee trinken, 6. Tage in Deutschland | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey

 
Keşkesiz mutlu bir hayat için cesaret, hırs etmemek, dürüstlük, değer vermek ve mutluluğu kovalamak gerekir. Bu doğrultuda büyük bir deneyimin neticesi olarak kaleme alınmış yegane bir kitap var pek bilinmeyen. "Ölmeden Önce En Çok Pişman Olduğumuz 5 Şey" isimli kitap, beni gerçekten mest etti ve birçok konuda ilham kaynağı oldu diyebilirim. 
“Bilge, şefkatli, umut dolu ve dokunaklı bir kitap.Herkes okumalı!”
Cygnus Review

"Bronni Ware" isimli yazarın kalemi ve blog tarzı ...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz