19:53
6. Tage in Deutschland
Orhan, meiner Mitbewohnerin

""

Liebes Tagebuch, Heute bin ich um 7.49 Uhr aufgestanden und habe ich gefrühstückt. Im Markt habe ich das Brot gekauft. Es kostet 0.90 Cent. Nachdem Essen, schreibe ich eine Geschichte auf Deutsch. Diese Geschichte heißt "Gutherzige Stamm - Atila und Lili". Heute bin ich auch mit Orhan im Paradies Bahnhof getroffen. Dann sind wir zu seiner Wohnheim gegangen. Seine Wohnung ist kleiner als meine. Als ich nach Hause zurück gekommen bin, habe ich gesehen, dass meine Mitbewohnerin Steffie gekommen ist. Wir haben einen Tee zusammen getrunken.

Wenn ich spreche, habe ich immer Angst über Deutsch, weil ich nicht gut Deutsch sprechen und verstehen kann. Ich hoffe, dass ich schnell Deutsch beginnen will zu sprechen und zu verstehen.
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Bilinmiyor.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net Konum: Clara-Zetkin Straße in Jena / Deutschland
Kategori: Almanya Anıları | İnceleme: 444 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: Paradies Bahnhof, meine Mitbewohnerin, tee trinken, 6. Tage in Deutschland | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Dil Öğretim Yöntemleri

 
Bilindiği üzere birçok yabancı dil öğretim yöntemi mevcuttur. Tek tek bunları Dil bilgisi çeviri yöntemi, Telkin yöntemi, Grupla dil öğretimi yöntemi, Sessizlik yöntemi ve Tüm fiziksel tepki yöntemi gibi birkaç yöntem bulunmaktadır. Her biri kendi başına koca bir ders denilebilir. Bence bu yöntemlere ilaveten bir yöntem daha var ki, bununla da artık dil öğrenmek mümkündür. Okuyarak ama öykülemeli okumayla dil öğrenme - öğretim yöntemidir. Yani kişi roman, hikaye okuyarak dil öğrenebilir. Bir romanı alıp okuyorsunuz ve bu roman içerisinde kahraman sizsiniz. Belli aralıklarla size görev...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda PractiCall Solutions şirketinde çalışmaktayım. Projelerim: Tatilbudur & Eleman.net
Sektör: Çağrı Merkezi