07:39
23 Nisan Günü
Öncelikle bugün günlerden Çocuklarımız olduğunu hatırlatmalıyım.
Öncelikle bugün günlerden Çocuklarımız olduğunu hatırlatmalıyım. 23 Nisan 1920'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Çocuklarımız ve Büyük Ulusumuz için ilan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan, benim için büyük önem arz ediyor. Küçük bir noktaya değinerek konuya girmek istiyorum. Ben bütün 23 Nisan günlerinde özellikle havaya dikkat ediyorum ve hiç bir gün yok ki, 23 Nisan günü yağmurlu geçmesin. Bütün 23 Nisan günleri yağmurlu ve kutlamalarda ıslanıp, üşümekten kutlamaların tadını çıkaramazdık. Yine devam ediyor. Erzurum, Antalya, İstanbul ve Almanya da edindiğim gözlemlerin tümünde bu tarih yağmurlu idi. Bundan sonra da bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Muhtemelen çocuklarımızın temiz kalpliliği ve onlar için rahmetin yer yüzüne iniyor olması gerçekten kişinin ruhunu okşuyor. 

"Bütün Çocuklarımızın ve Ulusumuzun 23 Nisan Bayramı Kutlu Olsun!"

23 Nisan Nedir, diye soracak olursak çocuklarımız bizim çocuk bayramımız diye yanıt verecektir. Aslında her bayram olduğu gibi bu bayramda kişi ve birime göre farklı olgular ifade edebiliyor. Bugün ben çalışıyorum ve bu satırları kaleme alıyorum. Bu da aslında benim için bayram olarak görülebilir mi? 
Çocuk bayramı ama aslında ulusal egemenliğimizin en önemli belirtisidir 23 Nisan Bayramı. İlan eden M. Kemal Atatürk'e, dünyaya duyurulup öncü bir etki yaratan Barış Manço'ya, ulusa büyük yankılarla duyurulmasını da daimi bir etki oluşturulmasına katkı sağlayan bütün vatanseverlere teşekkürlerimi iletiyorum. 
Allah nice mutlu, mesut, sağlıklı ve refah düzeyi yüksek 23 Nisanlara kavuşmayı nasip etsin, inşallah. 
 
- Ek Bilgi Sayfası -

Bu yazı yayına girdiğinde;

Hava Durumu: Sağnak Yağışlı 8°C idi;
Döviz Kuru: Dolar: 3,6371 | Avro: 3,8791| Altın: 992,00 | idi.
Ayrıca; Gündemde 23 Nisan bayramı vardı, PKK Operasyonunda 2 askerimiz şehit düşmüştü, İstanbul Beşiktaş'ta kavga sonucu 2 kişi hayatını kaybetmişti. Fransız prof. Defarges: "Erdoğan'a suikast yapılmalı," demişti.
RSS: http://www.mevlutbakitapan.com/blog/rss/
booked.net
Eklenti: Görsel 1 · Görsel 2
Konum: Bostancı-Kadiköy/İstanbul
Kategori: Günce-Hatırat | İnceleme: 137 | Ekleyen: jungnet Eklem: - Ek Bilgi Sayfası - | Etiketler: 23 nisan, ulusal egemenlik bayramı, 23 Nisan Pazar Çocuk Bayramı, 23 Nisan Bayramı, çocuk bayramı | Değerlendirme: 5.0/1
Bütün Yorumlar: 0
avatar
Mevlüt Baki TAPAN:
Ve takvimler 11 Eylülü gösterirken ben de 2. üniversite kapsamında yeniden öğre... »»

Bir başka blog yazım:

Rastgele

 Yeni bir akımla karşınızdayım... ...Devamı

Bana Dair
Eğitmen&Kalite Uzmanı Yazar
Bostancı-Kadiköy/İstanbul, Türkiye

Facebook | Linkedin | Blogger

mevluttapan@gmail.com mevluttapan@live.com mevluttapan@yandex.com.tr İletişim | Destek Olun | E-Bülten
Özlüğüm
 "Almanca Eğitmen & Kalite Uzmanı Yazar" Alman Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bağımsız gölge yazarlık, almanca-ingilizce eğitmenlik yapmaktayım.  
Aynı zamanda ... şirketinde çalışmaktayım.
Homepage Baukasten - uCoz