Gerçeklik Ya gerçek sandıklarımız yalandan ibaretse?
Gerçeklik

Kızıl bir gökyüzü hayal edin. Onun içinden parıldayan yıldızları ve karanlık gökkuşağını. İşte bunun altında bir kubbe var ve ben oradan sizlere bu satırları yazıyorum. Size tüm kalıp ve yaptırımlardan uzan zamanı olmayan bir esnada tüm bu olup bitenleri anlatıyorum. Ben, bu yapıtın yaratıcısı, sanatın sanatkarıyım. Şu anda hangi evren, alem veya boyuttan bu anlattıklarıma kulak verdiğinizi bilmeden tüm olup biteni ve hakikati sizlerle paylaşacağım.

Karanlık ama çok karanlık bir gündüz vaktiydi. Kendi yolunda giden bir güvercin ile gök yüzünde karşılaşmıştı. O bir kartal veya leylek değildi. Modern teknoloji çağından kalma bir uçak, dron veya hayal edebileceğiniz başka bir şey de değildi. O içerisinde ruh, nefis ve zümreyi taşıyan; hem insan, hem hayvan hem de bir ruh olan bir varlıktı. Tarifi olanaksız, kavranması imkansız bir varlık zümresiydi. Aslında tüm yaratılanların özünde olduğu gibi, o da yalnızca sıradan bir varlık zümresiydi.

Her şey o vakti seherde güvercinle karşılaşmadan önce veya tam zamanlı başlamıştı. Kimi alemde yüzyıllar evvel, vakti an olan zaman boyutunda kısa süre önce, bir evrende hemen şimdi, başka evrende ise uzun bir zaman önce olmuştu. Ama olan o karşılaşmadan hemen önce olmuştu.

Dünyaya geleli çok uzun zaman olmuştu. Güneşin doğuş ve batışını 2 ... Devamını Okuyun » Devamını Oku...

Kategori: Gelişi Güzel | Okunma: 54 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 17.03.2018 | Yorum (0)

Simülasyon ve Gerçek Hayat

Yazmak ve yeni bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorum. Sürekli bu dürtü ve yaratıcılık arzusu içerisindeyim. Zihinsel ve ruhen bedenselliğimdekinden çok daha farklı bir algı ve yaşam içerisine girmem gerektiği düşüncesindeyim. Elimde olmadan bu olguya kendimi kaptırıyorum. Var olan bir gerçekliği, var olmayan gerçeklikle bilinmez bir simülasyon içerisinde arıyor gibiyim.

 

Rüyalar içinde rüya, yalan ve gerçek olmayan bir simülasyon içerisinde gerçek olduğunu sandığım bir hayat ki, bunun içerisinde olmayan hayali yaşamlar ve gerçek olduğu sanılan gerçeklik dışı algılar çepe çevre etrafımı sarmış. Bazı gerçekler var. Ama bu simülasyondaki diğer kişiler bunları görmezden geliyor. Umursamıyor ve hatta deli, ucube saçmalığı olarak görüp, bize hasta gözü ile bakıyor. Yoksa onlar da mı bu simulasyondaki gerçek kişilerin yansıması veya simolasyon gibi hayali oluşturulmuş karakterler mi? Simülasyon sahibin kurguladığı karakterler mi?

 

Kendi yapay zeka ve iradesini kullanabilen bir simülasyon karakteriyim galiba. Kendimce uyuyan ve rüyalar görebilen bir simülasyon karak ... Devamını Okuyun » Devamını Oku...

Eklenti: Görsel 1 ·Görsel 2
Kategori: Gelişi Güzel | Okunma: 85 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 14.03.2018 | Yorum (0)

I have been hear a new serie in my office. That is from Germany, so it made in Germany. It can be fine for me, I thought. I started to search for the watching. I will watch it in German with English subtitle. 
And now while I watch it, I am writing too. It sees so nice. Because of this Serie, my language can be develop. So, I will watch it. 
I will try to write again about this issue. Also if I find the movies, I will upload to youtube and publish them on my web page too. 
Devamını Oku...
Eklenti: Görsel 1 ·Görsel 2
Kategori: Gelişi Güzel | Okunma: 99 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 14.02.2018 | Yorum (0)

Rastgelelik.com platform sitemle birlikte kendi resmi web sitemde de birkaç değişiklik yapayım dedim. Birçok yazı ve kategoriyi ve de görsel materyali silerek işe başladım. Tema ve tasarımı değiştirip, üç ana kategoride devam etmeye karar verdim. Dilimce bölümünde Almanca ve İngilizceyi öğrenme ve öğretme anlatımlarına yerverecek, Sözlük bölümünde ise teknik, kalite, vaka ve edebiyata ilişkin Almanca, İngilizce ve Türkçe sözlük platformu kurmaya çalışacağım. Vaka-Kalite bölümünde ise kendi işimle ilgili paylaşımlara yer vereceğim. Türkiye'de daha önce eşi bulunmayan bu alanla ilgili ilk kaynakları oluşturmaya özen göstereceğim. Bilindik site ve kaynaklarda olduğu gibi Almanca ayrı, İngilizce Ayrı öğrenmek ve öğretmek yerine, bu her iki dili de aynı süreçte öğrenip, geliştirmek isteyenlere destek olmak için Dilimce Bölümünü kurdum. Bu bölümde bu alana ağırlık vereceğim. Ayrıca yapılarla ve konularla ayrıca anlatımlar sunmaya gayret göstereceğim. 

Her fırsatta yeni bir sözcük ekleyerek sözlüğümü de zenginleştireceğim. Bana konuyla ilgili sorularınızı, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. 
Devamını Oku...
Kategori: Seyir Defteri | Okunma: 101 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 13.02.2018 | Yorum (0)

Kısa bir not yazalım. 
Sitemde tema, platform ve içerik olarak genel bir değişikliğe gidiyorum. Yakında dilimce, sözlük, gökçeyazın ve Kalite-Vaka kategorileri altında özgün paylaşımlara yer vereceğim. Almanca ve İngilizceyi bir arada öğrenmeye ve öğretmeye gayret göstereceğim. 

Detayları yakında yine paylaşıyor olacağım.  Devamını Oku...
Okunma: 82 | Ekleyen: jungnet | Tarih: 09.02.2018 | Yorum (0)

1 2 3 ... 17 18 »